Problem z erekcja podczas spotkań z nowymi partnerkami

Witam, jestem przed 40, na wstępie zaznaczę że zawsze korzystałem z leków typu sildenafil czy tadalafil. Zawsze lubiłem sex bez zobowiązań i nie było żadnych problemów z erekcja. Od ponad dwóch lat spotykam się ze stałą dziewczyną, są to spotkania bez zobowiązań czysto na stopie erotycznej. Przy niej nie ma żadnych problemów. W między czasie miałem okazję się spotkać kilka razy z nowymi dziewczynami i przed każdym spotkaniem czułem stres (np.wysoki puls, myślenie czy zadziała mimo tabletek na erekcję i że muszę bo będzie wstyd) i za każdym razem od tych ponad 2 lat do nowej dziewczyny nie mogę osiągnąc erekcji nawet przy pomocy tabletek. Nie wiem co się stało, skąd ten stres i lęk że zawiodę mimo tabletek gdzie kiedyś nie było takiego problemu. A dodam że mialem bardzo dużo partnerek sexualnych. Byłem u urologa i androloga i problem nie leży w tych dziedzinach. Jak zlikwidować ten starch i lęk przed zbliżeniami z nowymi osobami? Czy są jakieś leki/zioła blokujące ten lęk jednocześnie nie usypiające i nie obniżające libido? Żadne masaże, rozmowy przed i w trakcie nie pomagają. Dodam że nie mam nadwagi, nie biorę używek itp.

Lubieiniemoge

w zeszłym roku
Daria Kamińska

Dzień dobry, erekcja to stan polegający na odpowiednim napływie krwi tętniczej do ciał jamistych w członku, z jednoczesnym utrudnieniem odpływu. Zaangażowane są wtedy cztery podstawowe układy: nerwowy, hormonalny, krwionośny i stan psychiczny. Żeby do erekcji doszło, wszystkie cztery układy muszą być w dobrym stanie, ściśle się uzupełniając. Aby postawić jakiekolwiek rozpoznanie konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu przez specjalistę (tutaj najlepiej byłoby udać się do seksuologa), badanie przedmiotowe obejmujące m.in. podstawowe badanie internistyczne, badanie części genitalnych, badanie czucia czy badania laboratoryjne (tutaj najlepiej skorzystać z konsultacji urologa oraz endokrynologa). Jeśli uda się Pan do seksuologa, to warto zaznaczyć, że seksuolog zajmuje się nie tylko fizjologicznymi objawami, ale pod lupę bierze również sferę psychiki i jeśli zdecyduje, że zaburzenia erekcji mają podłoże psychologiczne, może Panu zaproponować pracę w tym obszarze. Powyższa propozycja umożliwi Panu znalezienie źródła doświadczanych trudności i rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące dla Pana i Pana seksualności. Pozdrawiam serdecznie, Daria Kamińska