Molestowanie seksualne ze strony brata, gdy byłam mała. Chcę wiedzieć dlaczego to robił..

Mam dwóch starszych braci. Jak miałam 10 lat, to kilka lat starszy brat zaczął mnie obmacywać. Gdy zaczynałam wygrywać w jakiejś grze, nie chciałam zejść z roweru, bawiłam się na huśtawce za długo pod blokiem itp, to obmacywał mnie i wtedy uciekałam. Łapał za piersi albo tyłek, rzadziej z przodu. Oczywiście skargi przez wiele lat do rodziców nie przyniosły rezultatu i po latach też mi nie wierzą. Brata nienawidzę jak psa. Mam 45 lat i rodzina zrujnowała mi życie. Jestem po terapii itd, ale chciałabym zrozumieć dlaczego to robił... W mojej ocenie jest agresywny i to typowy narcyz. Nie jest złym ojcem i człowiekiem do innych tylko do mnie. Chociaż dla byłych partnerek nie okazywał szacunku...

Teresa

w zeszłym miesiącu
TwójPsycholog

Dzień dobry Tereso,

to, co Cię spotkało nie powinno nigdy, przenigdy mieć miejsca. W przemocy, jakiejkolwiek (psychicznej, fizycznej, ekonomicznej , tutaj: seksualnej i psychicznej) często występuje potrzeba zrozumienia “dlaczego”. Jednak przemoc jest sytuacją, za którą nigdy nie stoi nic zasadnego, nic logicznego, nic, co w jakikolwiek sposób by ją usprawiedliwiało czy było podstawą jakiegokolwiek motywu. Nie znajdujesz odpowiedzi na zapytanie “dlaczego” chyba właśnie z powodu powyższych. Odpowiedź może nie istnieć.

To bardzo ważne i bardzo dobre, że byłaś na terapii. Pamiętaj, że zawsze możesz podjąć ją ponownie, jeśli coś cię męczy. Zastanawia mnie skąd bierze się ta silna potrzeba odpowiedzi na powód, dla którego doznałaś przemocy? Zachęcam do zastanowienia się nad tym, może to być rozpiska na kartce. Czy czujesz/ uważasz, że bez odpowiedzi nie masz pewnego domknięcia?

Trzymaj się :)

w zeszłym miesiącu