Mąż ma pretensje, że wieczorem jestem zmęczona dniem, zajmowaniem się dziećmi i domem.

Dzień dobry, jestem z mężem 6 lat po ślubie, mamy 4 dosyć małych dzieci, najmłodsze ma 3 latka. Nie umiem się z nim dogadać. problem jest w tym, że on nie rozumie mnie, że ja po całym dniu jestem po prostu zmęczona, on mi niezbyt pomaga przy nich, on to widzi inaczej, jego zdaniem go olewam, nie okazuje mu uczucia, bo wieczorem zawsze zasypiam, zamiast z nim spędzać czas na rozmowie, przytulaniu itd. ciągle mówię, że nie robię mu tego specjalnie, że przecież go kocham, ale po prostu po ludzku nie sił. Co robić?

Dodam, że ten mój mąż, który nie potrafi mnie zrozumieć, często coś załatwia i to wygląda tak: ja siedzę w domu i zajmuje się dziećmi itd a on zakupy i różne sprawy ma zawsze, więc go nigdy nie ma,często wraca wieczorami i tak ja po całym dniu padam a on wraca i ma siły na wszystko, więc tu się tak ciężko wtedy zgrać jak on wraca i chce, żebym z nim była, przytulała, siedziała itd, a ja po prostu sił nie mam. Czy w takiej sytuacji mam prawo, jako matka, na odpoczynek i zrozumienie? Czy to on ma rację, że go olewam itd różne przykre rzeczy mi mówi wtedy, np. że inne matki mają po więcej dzieci i nie są zmęczone.. gdzie on sam mi nie pomaga, przy nich jest wybuchowy i często się kłócimy.

Anonimowo

3 dni temu
Karolina Bobrowska

Dzień dobry,
Rozumiem, że sytuacja jest dla Pani trudna i męcząca. Oczywiście ma Pani pełne prawo do odpoczynku i zrozumienia, zwłaszcza, że bycie mamą czwórki małych dzieci to ogromne wyzwanie. Może być tak, że Pani mąż aktualnie czuje się odtrącony lub zaniedbany emocjonalnie. Przez fakt, że po całym dniu jesteście Państwo na różnych poziomach energii, może mu się wydawać, że czas spędzony z nim oraz bliskość są dla Pani mniej ważny niż kiedyś. Warto porozmawiać z mężem o tym, że jest Pani bardzo zmęczona i zastanowić się wspólnie w jaki sposób mąż mógłby Panią trochę odciążyć. W trosce o wspólnie spędzony czas i budowanie relacji pomiędzy Państwem, zachęcam do rozważenia skorzystania z pomocy opiekunki, dziadków, rodzeństwa, cioci, czy koleżanki. Warto przeanalizować wszelkie dostępne możliwości. Jeżeli pomimo rozmów sytuacja się nie poprawi, warto rozważyć sięgnięcie po profesjonalne wsparcie, które pomoże Państwu wypracować wzajemne zrozumienie i konkretne rozwiązania.

Pozdrawiam serdecznie

Karolina Bobrowska

za 1 godzinę