Moja partnerka choruje na zaburzenia odżywiania-bulimię, problemy z samoakceptacją, depresję. Raz jest lepiej, a raz gorzej.

Jestem z moją partnerką od kilku lat, jesteśmy zaręczeni. Cały nasz związek to pasmo wzlotów i upadków. Moja partnerka choruje na zaburzenia odżywiania-bulimię, problemy z samoakceptacją, depresję. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Kiedy jest lepiej, jest najcudowniejszą osobą pod słońcem, szczerym złotem i promykiem. Ale zdecydowanie częściej jest kupką nerwów, zamkniętą w sobie. Obraża się o nic, nie komunikuje, mam wrażenie, że manipuluje... Nie wspiera mnie w codziennych obowiązkach. Czuję się od jakiegoś czasu szalenie samotny w związku, wszystko kręci się wokół jej emocji, natomiast ja jestem niezauważalny. A jest mi strasznie ciężko dźwigać to wszystko w pojedynkę. Nie mogę liczyć na wsparcie, zaniedbałem siebie o swoje pasje... Dotarło do mnie, że żyję z nią jedynie dla tych pojedynczych pięknych momentów, czekając na nie i pielęgnując, gdy się pojawiają. Obietnice zmiany pojawiały się wielokrotnie, za każdym razem to samo. Jestem cholernie zmęczony, podjąłem decyzję o rozstaniu, bo chcę zawalczyć o siebie. ALE boję się jej zostawić samej, wiedząc, że ma skłonności autodestrukcyjne, praktycznie nie ma rodziny i przyjaciół. Ma tylko mnie. Nie wiem, jak poradzić sobie z tymi strasznymi wyrzutami sumienia? Czuję się, jakbym ją porzucał. Ale przecież mam chyba prawo do bycia szczęśliwym? Potrzebuję pomocy, jestem w fatalnym stanie psychicznym, czuję się za nią odpowiedzialny i wiem ,że byłbym gotów żyć tak już zawsze poświęcając siebie w imię miłości.

Franek

2 tygodnie temu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Cześć Franek,

domyślam się jakie emocje Tobą miotają. Z jednej strony pragniesz lepszego, "normalnego" życia bez tych wszystkich obciążeń, a z drugiej strony masz ogromne wyrzuty sumienia i lęk, że partnerka może źle przeżyć Wasze rozstanie. Zdecydowanie Twoje zapasy odporności psychicznej wyczerpują się ze zrozumiałych powodów. Sugeruję doraźne konsultacje psychologiczne dla Ciebie w celu uporządkowania tego wszystkiego i podjęcia odpowiedniej decyzji tak, aby miała ona minimalne skutki dla Was obojga. Tutaj na platformie są dostępne takie spotkania, nawet w formie bezpłatnej. Pomyśl o tym.

pozdrawiam,

Katarzyna Kania-Bzdyl

w zeszłym tygodniu