Od dłuższego czasu nie mam dobrego kontaktu z siostrą

Dzień dobry. Od dłuższego czasu nie mam dobrego kontaktu z siostrą. 1,5 roku temu spędzałyśmy ze sobą cały dzień, dużo rozmawiałyśmy oraz łączyły nas wspólne gry i zabawy. Teraz wszystko się zmieniło: rozmawiamy ze sobą bardzo mało, nie spędzamy tak razem czasu, jak kiedyś. Czuję się bardzo samotna i odrzucona. Natomiast gdy ją proszę byśmy razem coś porobiły to twierdzi, że nie może albo nie ma czasu. Dodam, że moja siostra ma zdiagnozowaną dystymię i jest uzależniona od telefonu. Bardzo proszę o pomoc, naprawdę chciałabym jej pomóc, ale nie wiem jak (odrzuca moją pomoc). Z drugiej strony bardzo mi zależy by tą relację naprawić.

Paula

2 tygodnie temu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry Paula,

trzeba będzie zastanowić się nad tym, co spowodowało wycofanie się Twojej siostry z bliższych kontaktów. Czy główną przyczyną jest właśnie wspomniana dystymia, a może po drodze wydarzyło się coś, co mogło skutkować ochłodzeniem Waszych relacji. Warto też pomyśleć o szczerej rozmowie z nią i zadanie właśnie tych pytań, z którymi teraz się borykasz. Przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz i jaka jest tego przyczyna. To będziesz trudna rozmowa, ale dla Ciebie bardzo potrzebna i w pewien sposób uwalniająca.

pozdrawiam,

Katarzyna Kania-Bzdyl

2 tygodnie temu