Od około roku, kiedy to rozstałem się z partnerką, nie potrafię sobie poradzić z masturbacją

Witam. Chciałbym się poradzić w sprawie, która mnie dręczy... Otóż mam 34 lata i od około roku, kiedy to rozstałem się z partnerką nie potrafię sobie poradzić z masturbacją ( 4-6 x dziennie) i fetyszem stóp. Wystarczy, że zobaczę dojrzałą kobietę w odkrytym obuwiu i od razu potrzebuję się zaspokoić, sam, gdy chodzę w japonkach, zwracam uwagę, czy mężczyźni patrzą na moje stopy i później fantazjuję o tym. Do jakiego specjalisty mogę się zgłosić?

Maciej

w zeszłym miesiącu
Monika Kowalska

Dzień dobry,

W sytuacji, którą Pan opisuje, odpowiednią osobą do pomocy byłby seksuolog kliniczny. Jest to psycholog lub lekarz, który odbył podyplomowe szkolenie w zakresie seksuologii. Poleciłabym szczególnie psychologa-seksuologa, ponieważ problem opisywany przez Pana ma raczej podłoże psychologiczne, a nie medyczne.

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam,
Monika Kowalska

w zeszłym miesiącu
Aleksandra Kaźmierowska

Dzień dobry,

warto zaznaczyć, że sam fetysz stóp jeśli nie wywołuje cierpienia, nie narusza norm zarówno społecznych, jak i prawnych, nie uniemożliwia tworzenia udanych związków, nie wymaga pracy terapeutycznej.

Natomiast jeśli niepokoi Pana ten temat, powoduje napięcie czy dyskomfort  warto udać się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty. Na spotkaniu ze specjalistą będzie Pan mógł się przyjrzeć żródłom i przyczynom napięcia, które może rozładowuje Pan właśnie przez masturbację.

Pozdrawiam,

Aleksandra Kaźmierowska

w zeszłym miesiącu
Natalia Galus

Panie Macieju,

sugerowałabym kontakt z psychoterapeutą i/lub seksuologiem. Opisywany problem może mieć podłoże we wskazanej przez Pana sytuacji (rozstanie z partnerką). Sądzę jednak, że przed postawieniem ostatecznej diagnozy i stworzeniu planu pomocy, niezbędne jest dogłębne zapoznanie się z problemem.

Życzę powodzenia!

Natalia Galus

w zeszłym miesiącu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry Panie Maćku,

czy ta trudność pojawiała się również w czasie, kiedy był Pan w związku?

Sugeruję, aby skonsultować przypadek z seksuologiem. Specjalista odpowiednio Pana pokieruje.

Pozdrawiam.

w zeszłym miesiącu
Izabela Czak-Kunert

Dzień dobry,

wydaje się, że najlepszym wyborem będzie psycholog/psychoterapeuta z doświadczeniem i wykształceniem z zakresu seksuologii. W prezentowanej  problematyce warto  przyjrzeć się szczegółowo konkretnym sytuacjom, źródłom ich występowania - taka konsultacja z pewnością będzie pomocna. Pozwoli to na postawienie dokładnej diagnozy i stworzenie planu pomocy i leczenia.

Pozdrawiam.

w zeszłym miesiącu