Przyjaciel nagle urwał, agresywnie, ze mną kontakt w momencie, kiedy potrzebowałam pomocy.

Dzień dobry. Chciałabym uzyskać poradę, bo naprawdę nie wiem co o tym myśleć. Jeszcze przedwczoraj miałam wrażenie, że mam najlepszego przyjaciela na świecie. Wczoraj jednak to wszystko runęło. Obecnie osoba ta, bo trudno ją nazwać przyjacielem, jest za granicą i wszystko to odbyło się przez rozmowę telefoniczną i wiadomości na komunikatorach społecznościowych. Zadzwoniłam do tej osoby, bo bardzo potrzebowałam pomocy. Wcześniej napisałam do tej osoby wiadomość na komunikatorze. Niestety zamiast rozmowy zostałam wyzwana od najgorszych, nie chcę pisać jakimi słowami zostałam potraktowana, ale przepraszam, że to napiszę "k....wa" to było najbardziej łagodne słowo. Przepraszam, że tutaj używam takiego słowa, ale to ważne ,aby coś mi poradzić. Ta osoba kazała mi się też leczyć. Po tym telefonie napisałam jeszcze raz wiadomość ze słowami 'Proszę pomóż mi', ale było jeszcze gorzej. Nie wiem dlaczego tak zostałam potraktowana. Zrobiłam dla tej osoby bardzo dużo dobrego. I to, że sama poprosiłam o pomoc, to zdarzyło się pierwszy raz. Dzisiaj sytuacja jest taka, że jestem zablokowana na wszystkich komunikatorach. Faktem jest, że bardzo ostro potraktowałam po tym wszystkim tą osobę. Osobiście uważam, że miałam do tego pełne prawo. Tym bardziej, że jak to się działo to byłam w bardzo złej formie psychicznej. Płakałam, nie, ja dosłownie wyłam. Nie chciałam rozmawiać o tym z nikim z rodziny, wolałam właśnie z tą osobą. Dzisiaj sytuacja wygląda tak, że ja tą osobę wyrzuciłam tylko z Facebooka i Messengera. Zrobiłam to tylko dlatego, żeby mi nic już nie zarzuciła, że to piszę. Podejrzewać zaczęłam, że ta osoba nadużywa alkoholu. Proszę o radę co ja mam zrobić. Jak się teraz po tym wszystkim pozbierać. I najważniejsze jak o tej osobie zapomnieć. Tyle dobrego dla niej zrobiłam i tak zostałam potraktowana. Cierpię bardzo i rozpaczam. I zastanawiam się czy w tym jest też moja wina. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

LunaJelly

3 dni temu
Dorota Żurek

Najważniejsze jest Pani zdrowie psychiczne i odzyskanie równowagi emocjonalnej, po tej trudnej sytuacji. Proszę się zastanowić, czy ta przyjaźń była dla Pani dobra, a przede wszystkim, czy wcześniej mogła Pani liczyć na pomoc przyjaciela. Zdarza się, że spotykamy na swojej drodze toksyczne osoby, które wykorzystują poświęcenie innych, nie dając nic w zamian. Znalazła się Pani w trudnej sytuacji i poprosiła o wsparcie. To naturalne, że szukamy pomocy u naszych bliskich, jednak w tym wypadku ciężko mówić o prawdziwej przyjaźni, bo nie otrzymała Pani tego wsparcia. Takie przeżycia są trudne i bolesne, więc proszę dać sobie czas na powrót do równowagi, skupić się na dbaniu o siebie, przyjemnościach, poszukać innych osób w Pani otoczeniu, z którymi można spędzić czas, zaprzyjaźnić się. Proszę się nie obwiniać za tą sytuację, nie zrobiła Pani nic złego prosząc o pomoc. To ta osoba zachowała się niewłaściwie, może kiedyś zrozumie swój błąd, jednak nie mamy wpływu na zachowania innych osób. W tej chwili warto, by Pani maksymalnie zadbała o siebie i nie traciła wiary w prawdziwą przyjaźń, mimo tego przykrego doświadczenia.

Pozdrawiam,

Psycholog Dorota Żurek

wczoraj