Koleżanka przyjaźni się ze mną i z moim partnerem. Chce między nami rozwiązywać sprawy, ocenia sytuacje itp. Mam wrażenie, że ona ma jakąś misję w tym.

Witam .Piszę z Magdą już dwa lata. Poznałyśmy się na fb. Zwierzałam jej się ze swoich problemów życiowych, ona mi też. Kiedy rozstałam się z partnerem, ona go zagadała na portalu, chciała zobaczyć jaki on jest, czy się z nią umówi w krótkim czasie od rozstania ze mną. Powiedziała mi o tym. Wróciliśmy do siebie ,a oni pisali nadal jako kolega i koleżanka. Ona ma swojego partnera. Ostatnio się pokłóciłam z partnerem..On zawsze w kłótni pisze do swoich koleżanek. Napisał do niej ,ona mi napisała o Tym. Wiem, że się spotkają, ona czuje jakąś misję, że chce pomóc mi i jemu. Nie widzi problemu w przyjaźni z obojgiem. Dla mnie to ciężkie do przejścia, bo go nadal kocham. Ona uważa,że jestem zazdrosna i zaborcza. Nie umiem sobie z tym poradzić. Mam wrażenie,że ona chce coś udowodnić.

Justyna

w zeszłym tygodniu
Anna Dudzińska

Przedstawione przez Panią problemy dotyczą granic, tego co robimy i z kim, komu się zwierzamy i co oznacza poufność w relacjach. Myślę, że to pole do przyglądania się, czego w której relacji potrzebujemy i jak chcemy stawiać granice w tych relacjach. Co partner czy koleżanka mogą wynieść poza rozmowę z nami, a co stanowi tajemnicę, pomiędzy rozmówcami. W relacjach potrzebujemy zaufania, dlatego to stawianie granic jest tak ważne.

6 dni temu
Izabela Czak-Kunert

Dzień dobry, warto szczerze porozmawiać zarówno z partnerem, jak i koleżanką. To okazja, w której podzieli się Pani swoimi uczuciami i obserwacjami. Ważne, aby komunikacja w relacjach była konstruktywna i oparta na wzajemnym szacunku. Może jest to również dobry moment, aby zaproponować podjęcie terapii par i popracować nad Państwa relacją?

Pozdrawiam

w zeszłym tygodniu