Szczerość wobec męża o mojej zamkniętej przeszłości sprawiła, że mąż wymyślił drugie dno.

Z jednej dyskoteki odprowadzał mnie chłopak, teraz uznany za złego, zresztą wtedy też nie miał dobrej opinii i mimo że do niczego między nami nie doszło, znajomości nie kontynuowałam, mimo że gdzieś tam mi się trochę podobał, teraz bardzo się wstydzę tego i nie mogę przestać myśleć, że mój mąż, by źle o mnie myślał. Nie wiem dlaczego to do mnie wróciło skoro tak naprawdę nic się wówczas nie wydarzyło. Sam fakt, że mi się podobał wcześniej i zadawałam się z takim towarzystwem, choć nie była to żadna intensywna znajomość. Teraz gdzieś o tej osobie znajomi mówili i nie chciałam udawać przed mężem nie nie wiem, o kogo chodzi, miałam z tego tytułu wyrzuty sumienia. Zdobyłam się na szczerość tylko dlatego. I pożałowałam, niby wtedy męża nie znałam nawet jeszcze, ale stwierdził, że skoro wyznaje mu to teraz to ma to drugie dno, że pewnie za chwilę dowie się o nie wiadomo czym. W tłumaczenia, że skoro był już poruszony temat tej osoby i nie chciałam dalej udawać, że go nie znam, nie wierzy. Ja kocham męża i nigdy nie zrobiłam nic wbrew małżeństwu, nie chce czuć się winna za błędy młodości. Ale nie umiem mu udowodnić, że to wyznanie nic za sobą nie niesie ubzdurał coś sobie i koniec. Jednak szczerość nie poplaca

Anonimowo

w zeszłym miesiącu
Katarzyna Miksa

Dzień dobry! To zupełnie normalne, ze mogą wracać do nas wspomnienia wydarzeń, naszych wyborów czy działań z przeszłości, z których nie jesteśmy z perspektywy czasu zadowoleni. Nie mogła Pani przewidzieć w tamtej chwili w przeszłości, że ktoś tak zareaguje. Bardzo mi przykro, że doświadczyła Pani takiej reakcji męża. To nie szczerość nie popłaca. Wydaje się, że mąż zupełnie inaczej interpretuje te wydarzenia, bez oparcia w dowodach, tylko na swoich interpretacjach i przewidywaniach. To że Pani teraz o tym powiedziała nie jest równoznaczne z tym, że ma jakiekolwiek to “drugie dno”. Jego przewidywanie, że się “dowie o nie wiadomo czym” z pewnością musiało być dla Pani dotkliwe. Jeśli nadal jest wzburzony, próby rozmowy mogą być trudne. Warto wrócić do tematu i wskazać jak na Panią wpływają jego słowa i na Państwa relację, w razie potrzeby zgłosić się na konsultację psychologiczną po bardziej szczegółową pomoc. Powodzenia!

w zeszłym miesiącu
Aleksandra Kaźmierowska

Dzień dobry,

dzieląc się z mężem znajomością z przeszłości nie mogła Pani przewidzieć jaka będzie jego reakcja. W tym przypadku można uznać, że nieadekwatna.  Rozumiem, że jest to dla Pani trudne, tym bardziej, że jak sama Pani uznaje zamknięta znajomość z przeszłości  nie ma żadnego wpływu na Państwa małżeństwo. Warto zwrócić uwagę na to jak mąż reaguje w sytuacjach, w których ma Pani kontakt z innymi mężczyznami w teraźniejszości.  Czy w jego reakcjach widoczny jest brak zaufania ? Bez względu na to czy taka reakcja męża dotyczy tej konkretnej opisywanej sytuacji czy też innych warto powiedzieć mężowi jak działają na Panią słowa męża. Co powodują i jak wpływają na otwartość i zaufanie w Państwa związku.

Pozdrawiam,

Aleksandra Kaźmierowska

w zeszłym miesiącu