Potrzebuję pomocy psychoterapeutycznej, niestety jest mi bardzo ciężko i boję się, że terapia psychodynamiczna indywidualna, będzie dla mnie zbyt długo

Witam, Zwracam się w sprawie zamkniętego ośrodka psychoterapeutycznego, do którego można by było się zgłosić na NFZ. Potrzebuję pomocy psychoterapeutycznej, niestety jest mi bardzo ciężko i boję się, że terapia psychodynamiczna indywidualna, będzie dla mnie zbyt długo i na co dzień mogłoby mi być bardzo trudno.

Magdalena

3 miesiące temu
Małgorzata Wójcik

Szanowna Pani,

z opisu nie do końca potrafię wywnioskować z jaką dokładnie trudnością Pani się mierzy. To istotne aby dobrać odpowiednią pomoc, a w szczególności określić odpowiedni nurt psychoterapeutyczny. Zachęcam do umówienia konsultacji z psychologiem aby mogła Pani przestawić dokładniej sytuację. Na konsultacji otrzyma Pani konkretne informacje, co najlepiej byłoby zastosować jako następny krok w drodze do zdrowia.

Jeżeli poszukuje Pani psychoterapeuty na Narodowy Fundusz Zdrowia, zachęcam do zapoznania się z krótką informacją na stronie:

https://pacjent.gov.pl/artykul/psychoterapia

Są tam instrukcje w jaki sposób można umówić wizytę u właściwego psychoterapeuty na NFZ.

Życzę wszystkiego co najlepsze, przesyłam dużo siły i wspieram w powrocie do zdrowia.

Serdeczności
Małgorzata Wójcik
Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie szkolenia.

3 miesiące temu
Agnieszka Stetkiewicz-Lewandowicz

Dzień dobry,

z tego co Pani pisze rozumiem, że sytuacja jest dla Pani trudna i szuka Pani skutecznej pomocy. Oczywiście psychoterapia jest ważna natomiast czasem konieczna jest również konsultacja psychiatryczna, proszę to rozważyć. Ze swojej strony polecam (jeśli jest w Pani okolicy)  wizytę w Centrum Zdrowia Psychicznego https://czp.org.pl/ są to miejsca, gdzie w sposób szybki i profesjonalny powinna Pani otrzymać potrzebne informacje.

Pozdrawiam

3 miesiące temu