wróć do listy
psychoterapeuta-Daria Foroncewicz

Daria Foroncewicz

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Konsultacja online

O mnie

Psychoterapia to dla mnie spotkanie człowieka z człowiekiem w rozmowie. Uzdrawiająca jest relacja i czuła obecność „tu i teraz”, która powstaje pomiędzy psychoterapeutą a klientem. 

Ciekawość ludzi, praca z ludźmi i dla ludzi jest moją drogą. Uważam, że każda osoba jest wyjątkowa i ta wyjątkowość zasługuje na odkrycie, uznanie, szacunek i wsparcie.

Jestem terapeutą w trakcie szkolenia. Obecnie biorę udział w programie Szkoły Terapii Gestalt w Warszawie w kierunku otrzymania certyfikatu Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt EAGT oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W pracy terapeutycznej przestrzegam Kodeksu Etycznego (EAGT), a swoją aktywność zawodową poddaję regularnej superwizji.

Terapia Gestalt pozwala na domknięcie „niezakończonych spraw” z przeszłości oraz identyfikację niewyrażonych uczuć, które pochłaniają niepotrzebnie naszą energię w teraźniejszości. Jest doświadczeniem spotkania z samym sobą. Ważne jest założenie, że organizm wie, co dla niego najlepsze i dąży do samoregulacji. Jej celem jest poznanie siebie i swoich potrzeb, przywrócenie poczucia odpowiedzialności za swoje życie i wybory. Paradoksalna teoria zmiany Perlsa (twórcy terapii Gestalt) głosi, że człowiek staje się tym, kim jest, a nie tym, kim chciałby być.  Słowo Gestalt z języka niemieckiego oznacza figurę, także formę, kształt lub postać. Więcej na temat https://zwierciadlo.pl/psychologia/rozwoj/tu-i-teraz-czyli-terapia-gestalt.

Podczas spotkań terapeutycznych skupiamy się na doświadczaniu siebie w danej chwili „tu i teraz”, na wrażeniach: co teraz widzę, co słyszę, jak się teraz czuję, jak oddycham? Jest miejsce na doświadczanie i pracę zarówno z umysłem, ciałem jak i emocjami, również w formie psychodramy czyli odgrywania ról. 

Fascynacja różnorodnością świata i ludzi inspiruje mnie do pogłębiania wiedzy i poszukiwania najlepszych dróg, żeby wspierać w terapii. Odbyłam wiele warsztatów i szkoleń dotyczących tematyki pomocy psychologicznej i rozwoju osobistego między innymi:  kurs redukcji stresu, mindfullness, pracy z ciałem, warsztaty teatralne,  pracy ze wstydem, z nastolatkiem w depresji i terapii grupowej. Z wykształcenia jestem marketingowcem, trenerem i caochem, jednak to terapia Gestalt jest najbliższa mojemu sercu.

Dla kogo?

Zapraszam osoby, które doświadczają smutku, lęku, poczucia braku sensu życia, pustki, zagubienia, samotności, obniżenia nastroju (w tym depresji), żałoby czy straty. Również osoby z dolegliwościami psychosomatycznymi.

Terapia Gestalt jest także dla osób pragnących rozwijać się, odkrywać swoją tożsamość, szukających odpowiedzi na pytanie „kim jestem”.

Konsultacja: od 1 do 4 spotkań, każde spotkanie trwa 50 minut.

To jest czas na nawiązanie relacji, rozmowę o tym, co jest najważniejszym wyzwaniem, z jakiego powodu szukamy wsparcia. Ważne jest, jak czujemy się podczas pierwszych spotkań. Po tym czasie obie strony mogą podjąć decyzję o kontynuowaniu terapii. Można zdecydować się na dłuższą psychoterapię, zakończyć spotkania lub wybrać inną formę rozwoju/wsparcia/pomocy dla siebie.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Gestalt
  • Humanistyczny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Szkoła Psychoterapii Gestalt Warszawa
  • ICC International Coaching Certification
  • Laboratorium Psychoedukacji coaching
  • MBSR (Mindfulness – Based Stress Reduction) kurs redukcji stresu

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś28.07
Jutro29.07
Fr30.07
Sa31.07