wróć do listy
Zdjęcie mgr Ewa Świder

mgr Ewa Świder

Psycholożka, Psychoonkolożka

Kluczowe informacje

LocationIcon

Miejsce spotkań

online, stacjonarnie

AgeIcon

Wiek

-

LanguageIcon

Język terapii

polski

ExperienceIcon

Doświadczenie zawodowe

-

O mnie

Jestem psychologiem, psychoonkologiem i psychoterapeutą w trakcie całościowego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Tytuł magistra psychologii uzyskałam na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Aktualnie pracuję w Zakładzie Psychologii Klinicznej Szpitala Uniwersyteckiego obejmując wsparciem pacjentów Oddziału Klinicznego Onkologii oraz w Małopolskim Hospicjum dla Dzieci, gdzie zajmuję się opieką psychologiczną nad przewlekle chorymi pacjentami, udzielam wsparcia i konsultacji ich rodzinom oraz prowadzę grupy wsparcia dla osób w żałobie. 

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas staży i wolontariatów, m.in w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz na oddziałach psychiatrycznych Szpitala Klinicznego im. Babińskiego w Krakowie.

 

Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPB oraz Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego PTPO, a swoją pracę poddaję superwizji.

 

Prowadzę konsultacje psychologiczne i psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym pozostając pod stałą superwizją. Jako psychoonkolog wspieram osoby z diagnozą onkologiczną na każdym etapie leczenia oraz udzielam konsultacji ich rodzinom. Udzielam pomocy psychologicznej osobom chorym somatycznie, doświadczającym zaburzeń psychicznych i obniżonej jakości życia oraz znajdującym się w kryzysie.

 

Zapraszam do kontaktu

e-mail: psychologewaswider@gmail.com

tel.: 698440509 

 

 

 

 

czytaj więcej

Specjalizacja

  • ACT (Terapia akceptacji i zaangażowania)
  • DBT (Terapia dialektyczno-behawioralna)
Rodzaje terapii
  • Grupowa
  • Indywidualna

Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Obszar zaburzeń psychicznych, których wspólnym mianownikiem jest stan lęku, niepokoju, które to doprowadzają do silnego cierpienia psychicznego. Zaburzenia lękowe nierzadko wykluczają z życia społecznego i codziennego funkcjonowania (np. wyjście z domu czy spotkanie człowieka jest niemożliwe lub utrudnione).

Obszary

Zaburzenia nastroju i osobowości

Obszar zaburzeń psychicznych i osobowości, które powodują cierpienie i utrudniają codziennie funkcjonowanie. Wpływają na zaburzone postrzeganie rzeczywistości i siebie, pobudzenie lub osłabienie emocjonalne, zmienioną aktywność dnia codziennego. Najczęściej występuje obniżenie lub pobudzenie nastroju, mania, psychoza, urojenia. Zaburzenia osobowości to wzorzec zachowania, nad którym można pracować i dostosowywać do służącego funkcjonowania.

Obszary

Odżywianie się

Obszar skupiony na zaburzeniach odżywiania się, jak również na diecie i zdrowym, służącym podejściu do żywienia. Obejmuje zarówno choroby, które wymagają interwencji specjalisty zdrowia psychicznego, jak też wsparcie i psychoedukację w temacie odżywiania się.

Obszary

Pokaż więcej

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Psychologia, Uniwersytet Jagielloński
  • Psychoonkologia w praktyce klinicznej, MCKP UJ
  • 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej (w trakcie), TER-COGNITIVA
  • Neurobiologia, Uniwersytet Jagielloński
Doświadczenie
  • Zakład Psychologii Klinicznej, Szpital Uniwersytecki w Krakowie
  • Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie
Staże i praktyki
  • Szpital Kliniczny im. Babińskiego w Krakowie
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie
  • Oddział Medycyny Paliatywnej, Szpital Uniwersytecki
  • Instytut Farmakologii PAN, Pracownia Neurobiologii Emocji i Procesów Poznawczych

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty*
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś26.07
Jutro27.07
po28.07
wt29.07