wróć do listy
psychoterapeuta-Joanna Zuzańska

dr Joanna Zuzańska

Psycholog

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem i terapeutką w trakcie szkolenia zaawansowanego prowadzącego do uzyskania tytułu Terapeuty Krótkoterminowego oraz certyfikatu w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu SFBT. Udzielaniem pomocy psychologicznej zajmuje się od 2006 roku.

 

W 2011 r. obroniłam pracę doktorską z zakresu psychologii, która poruszała zagadnienia z obszaru psychodermatologii, radzenia sobie z chorobą przewlekłą i poczuciem stygmatyzacji.

 

W pracy terapeutycznej cenię i czerpię z podejścia krótkoterminowego skoncentrowanego na rozwiązaniu oraz podejścia poznawczo-behawioralnego, zwłaszcza z tzw. trzeciej fali (terapia akceptacji i zaangażowania ACT, terapia skoncentrowana na współczuciu CFT). Jestem członkinią Association For Contextual Behavioral Science (ACBS) oraz ACBS Polska.

 

W kontakcie z Klientem ważna jest dla mnie komunikacja oparta na empatii oraz budowanie atmosfery zaufania, bezpieczeństwa i szacunku dla jego wartości i potrzeb. Stale poszerzam swoją wiedzę i wzmacniam kompetencje terapeutyczne, uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
  • TSR
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08