wróć do listy
psychoterapeuta-Justyna Piasecka

mgr Justyna Piasecka

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Diagnosta psychologiczny

Interwent kryzysowy

Psycholog dzieci i młodzieży

O mnie

estem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego oraz psychoterapeutą w trakcie całościowego kursu psychoterapii systemowej. Kształcę się w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin na Szlaku w Krakowie, w podejściu systemowym i psychodynamicznym, pod kierownictwem naukowym prof. Bogdana de Barbaro. Szkolenie to jest atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii oraz Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W gabinecie prowadzę psychoterapię indywidualną i pomoc psychologiczną dla dzieci, nastolatków i osób dorosłych. Pracuję z osobami, które doświadczają różnych problemów życiowych, sytuacji kryzysowych, przeżywają trudności w relacjach z bliskimi. Jako psychoterapeuta systemowy prowadzę także terapię rodzin. Metody i formy oddziaływań terapeutycznych dobieram do indywidualnych potrzeb. Psychoterapia jest dla mnie poszukiwaniem swojej drogi w czasie, której pomagam klientom towarzyszyć w szukaniu własnych odpowiedzi, przejęcia odpowiedzialności za swoje życie.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Psychodynamiczny
 • Systemowy
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Dla par
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • 2014 - Uniwersytet Wrocławski, psychologia
 • 2018 - w trakcie, Kształcę się w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin na Szlaku w Krakowie, w podejściu systemowym i psychodynamicznym, pod kierownictwem naukowym prof. Bogdana de Barbaro. Szkolenie to jest atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii oraz Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa psychiatrycznego.
Staże i praktyki
 • Oddział Dzienny Psychiatryczny Ogólny dla Dorosłych SPSK nr 1 we Wrocławiu
 • Pracownia Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego IP UWr
 • Zespół Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych w Oleśnicy
 • Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
 • Wielospecjalistyczny Szpital w Milicz, oddział psychiatryczny dla dzieci

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś24.07
Jutro25.07
Mo26.07
Tu27.07