wróć do listy
psychoterapeuta-Kamil Wieteska

mgr Kamil Wieteska

Psycholog

Konsultacja online

O mnie

Pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczają różnych kryzysów, trudności czy problemów w relacjach z innymi. Szczególnie specjalizuję się w pracy nad samokrytycyzmem, prokrastynacją i perfekcjonizmem, które współwystępują przy wielu problemach i zaburzeniach. Pomagam ludziom, którzy cierpią m in. na zaburzenia depresyjne, obsesyjno-kompulsyjne, fobie społeczne, lęk paniczny, zaburzenia osobowości.

Specjalizuję się w Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu (CFT) oraz Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (DBT). Szkoliłem się u polskich i zagranicznych trenerów. Dbam o to by wszystkie podejścia terapeutyczne i techniki, z których korzystam miały potwierdzoną przez badania naukowe skuteczność. By mieć pewność, że razem z klientem idziemy w dobrym kierunku i zapewnić wysoka jakość usług swoją pracę poddaję stale superwizji, dwa razy w miesiącu.

Jestem sprzymierzeńcem osób LGBTQ+.

Jako naukowiec pracowałem jako menadżer laboratorium PrejudiceLab przy Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, gdzie zajmowałem się badaniami psychofizjologicznymi nad grupowym narcyzmem, wykluczeniem, agresją i uważnością. Aktualnie zajmuje się adaptacją narzędzi do badań klinicznych. Jestem członkiem Compassionate Mind Foundation.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną pracuję hybrydowo, prowadząc psychoterapia na żywo lub online. Z badań naukowych wiadomo, że obie formy psychoterapii są tak samo skuteczne. Jestem zaszczepiony na COVID-19 i spotkania na żywo nie stanowią dla mnie problemu.

Metaanaliza badań naukowych nad psychoterapią online:
https://doi.org/10.1016/j.cpr.2020.101944

Metaanalizy badań naukowych nad skutecznością psychoterapii CFT, ACT i DBT:
https://doi.org/10.1037/a0021015
https://doi.org/10.1017/S0033291714002141
https://doi.org/10.1159/000365764 

 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • DBT
  • Humanistyczny
  • Integratywny
  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet SWPS, kierunek psychologia (Poznań, 2018)
Doświadczenie
  • Uniwersytet SWPS, Filia w Poznaniu, stypendysta oraz kierownik laboratorium PrejudiceLab (2018-2020)
  • Ośrodek Terapii Poznawczych i Behawioralnych, psychoterapeuta (2018-2021)
Publikacje
  • Hase, A., Behnke, M., Mazurkiewicz, M., Wieteska, K. K., & Golec, A. (2021). Distress and Retaliatory Aggression in Response to Witnessing Intergroup Exclusion are Greater on Higher Levels of Collective Narcissism. Psychophysiology. https://doi.org/10.31234/osf.io/qsz3t

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08