wróć do listy
psychoterapeuta-Katarzyna Tofil-Jedynak

mgr Katarzyna Tofil-Jedynak

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Interwent kryzysowy

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem. Terapia jest dla mnie wędrówką w głąb samego siebie. Poszukiwaniem wartości i potencjałów pozwalających na realizowanie potrzeb i pokonywanie trudności. W czasie tej wędrówki staram się towarzyszyć i wpierać osobę w wyborze dróg, którymi chce podążać. Dostosowuję sposób pracy do indywidualnych potrzeb i trudności pacjenta. Osobę, z którą spotykam się w gabinecie postrzegam całościowo , chcąc poznać i zrozumieć jej wewnętrzny świat uczuć, przekonań, możliwości, doświadczeń i konfliktów . Nie daję gotowych rozwiązań, wierzę natomiast w to, że każdy posiada moc i potencjał do poprawy jakości życia , a moją rolą jest towarzyszyć w drodze do ich odnalezienia. Empatyzuję i bezwarunkowo akceptuję wszystkie emocje, które mogą pojawić się w trakcie procesu terapeutycznego. Korzystam z wielu podejść i technik terapeutycznych. Szczególnie bliskie jest mi podejście humanistyczne, nastawione na budowanie bezpiecznej, opartej na wzajemnym zaufaniu relacji. Czerpię z Gestaltu i terapii behawioralno - poznawczej. Tytuł magistra psychologii zdobyłam w 2003 r na Wydziale Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Swoje umiejętności terapeutyczne doskonaliłam w, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, czteroletniej Szkole Psychoterapii prowadzonej przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej – INTRA. Stale szkolę się i poddaję procesowi superwizji. Osobom, które się do mnie zgłaszają, proponuję pomoc psychologiczną, psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych i młodzieży ,terapię par i małżeństw oraz wsparcie z zakresu kompetencji wychowawczych. Szanuję i akceptuję różnorodność, wspieram osoby LGBT+ (m.in. lesbijki, geje, osoby biseksualne oraz trans). Aktywnie pracuję także jako trener asertywności. Prowadzę warsztaty z zakresu umiejętności interpersonalnych , poprawiające poziom samooceny czy motywacji do zmiany. Współpracuję z ośrodkami pomocy społecznej, gdzie udzielam wsparcia osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, doświadczającym przemocy czy posiadającym deficyty wynikające z wyuczonej bezradności. Z satysfakcją przyglądam się temu jak odnajdują siebie i wspieram ich w budowaniu konstruktywnej wizji życia. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam między innymi w placówkach takich jak : Poradnia Zdrowia Psychicznego w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Vitamed gdzie prowadziłam terapię indywidualną i grupową osób dotkniętych syndromem DDA, Zespół małych form i wychowania "Chata" – praca z dziećmi i młodzieżą będących podopiecznymi domu dziecka , Oddział Nerwic Szpitala MSWiA w Otwocku czy prowadzenie spotkań z rodzicami w "Szkole Rodzenia" przy Szpitalu Praskim . Szerokie doświadczenie zawodowe pozwoliło mi na uchwycenie szerokiej perspektywy potrzeb i sposobów na dawanie poczucia ulgi
pokaż więcej

Specjalizacja

  • Humanistyczny
  • Integratywny
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Dla par
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny (SWPS) w Warszawie
Certyfikaty i szkolenia
  • Szkoła psychoterapii INTRA

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś28.07
Jutro29.07
Fr30.07
Sa31.07