wróć do listy
psychoterapeuta-Magdalena Minkina

mgr Magdalena Minkina

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Konsultacja online

O mnie

Jeśli zmagasz się depresją, lękami, stratą, kryzysem, stoisz na rozdrożu i nie wiesz w którą stronę pójść, poszukujesz sensu swojego życia, satysfakcji z życia, nie uciekaj, nie zagłuszaj tego głosu, swego bólu, daj sobie szansę, pozwól sobie na towarzystwo drugiej osoby, która jest otwarta, by być z Tobą w tym czasie. 

Pracuję indywidualnie z młodzieżą (pomiędzy 15 a 18 rokiem życia, tylko za pisemną zgodą rodziców) i prowadzę konsultacje i psychoterapię dla kobiet. 

Wykształcenie zdobyłam na 4 letnich Studiach Podyplomowych w nurcie integratywnym w ujęciu chrześcijańskim na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, 2-letnim kursie bibliodramy prowadzonym przez Polskie Towarzystwo Bibliodramy w Częstochowie, szkoleniu trenerskim w ramach VI edycji projektu „Szkoła Trenerów” we Wrocławiu, na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu Wydział w Jeleniej Górze (mgr ekonomii, specjalizacja zarządzanie miastem).

Pracując 12 lat w administracji początkowo co 2, 3 lata zmagałam się z kryzysem, że nie widzę sensu swojej pracy, na siłę szukałam go, by móc dalej pracować. Na tamten czas nie umiałam sprecyzować co innego mogłabym robić. Z drugiej strony bardzo lubiłam swoją pracę, mam przyjaciół do dziś z tamtych czasów. Później kryzysy przychodziły częściej. Uczestniczyłam w coachingu i na kolejnym spotkaniu, przy temacie organizacji czasu pracy, coachka zapytała mnie: „czy ta praca jest dla Ciebie” i przez 2 godziny mówiła mi chyba o pójściu na studia. Piszę „chyba”, ponieważ do dziś pamiętam ten moment mojej wewnętrznej kłótni trwającej dwa dni, że na żadne studia nie pójdę. I…na trzeci dzień zadzwoniłam, by zapisać się na studia z psychoterapii (miałam je „wybrane” od roku J ).

Dotychczasowe doświadczenie nabierałam w Fundacji Manufaktura Inicjatyw w Dzierżoniowie udzielając indywidualnego wsparcia osobom w żałobie, depresji, doświadczających przemocy domowej, lęków, chcących podnieść swoje poczucie wartości. A także na stażach klinicznych w Domu Pomocy Społecznej w Szyldaku dla osób przewlekle psychicznie chorych oraz Szpitalu Psychiatrycznym w Pieszycach na oddziale dziennym dla dorosłych.

Prowadziłam oraz współprowadziłam warsztaty motywacyjne dla osób do 30 r.ż. poszukujących lub chcących zmienić swoją ścieżkę zawodową oraz współprowadziłam warsztat dla rodziców chcących poprawić relacje ze swoimi dziećmi, a także prowadziłam trening inteligencji emocjonalnej dla osób psychicznie chorych.

Ponadto pracowałam w Domu Pomocy Społecznej w Rościszowie dla osób przewlekle psychicznie chorych, jako terapeuta zajęciowy, prowadząc m.in. treningi ekonomiczne, pamięci, kulinarne, relaksacji, organizując wycieczki oraz wspierając w rozmowach indywidualnych.

Współprowadziłam warsztaty bibliodramy w Dzierżoniowie, Wrocławiu, Poznaniu (warsztat rozwoju osobistego w oparciu o tekst Pisma Św.).

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Bibliodramy.

Swoją pracę poddaję regularnie superwizji.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Gestalt
 • Integratywny
 • Poznawczo-behawioralny
 • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Traumy

Wywołane sytuacjami, które zagrażały zdrowiu lub życiu i wpłynęły na funkcjonowanie osoby np. gwałt, doświadczanie przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej), wypadek samochodowy, bycie świadkiem napadu, zbrodni, czyjejś śmierci.

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Kurs na lidera bibliodramy prowadzony przez Polskie Towarzystwo Bibliodramy
 • Trener w ramach VI edycji projektu „Szkoła Trenerów” we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń Studia Podyplomowe w zakresie Controllingu
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze Kierunek: Ekonomia, Specjalizacja: Zarządzanie Miastem
 • Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu 4 letnie Studia Podyplomowe w zakresie Psychoterapii Integratywnej w ujęciu chrześcijańskim - w trakcie przygotowania do egzaminu
Doświadczenie
 • Psychoterapeuta w Fundacji Manufaktura Inicjatyw w Dzierżoniowie
 • Praca jako terapeuta zajęciowy w Domu Pomocy Społecznej w Rościszowie dla osób przewlekle psychicznie chorych
Staże i praktyki
 • Staż w Domu Pomocy Społecznej w Szyldaku dla osób przewlekle psychicznie chorych
 • Staż w Szpitalu Psychiatrycznym w Pieszycach
Certyfikaty i szkolenia
 • Szkolenie „Trener rozwoju kompetencji społecznych” kurs I° - 14 godz.
 • „Komunikacja i praca z osobami wykazującymi zaburzenia psychiczne, nowoczesne metody wspierania osób w kryzysie psychicznym – zagadnienie praktyczne dla pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej” we Wrocławiu
 • Uczestnictwo w grupie balintowskiej w wymiarze 12 godzin prowadzonej przez Ireneusza Gawkowskiego, superwizowanej przez Ireneusza Kaflik
 • „Trening kompetencji menedżerskich” 6 godzin sesji coachingowych prowadzonych przez firmę HR Projekt we Wrocławiu
 • „Trening umiejętności kierowniczych” 6 godzin sesji coachingowych prowadzonych przez firmę HR Projekt we Wrocławiu na zlecenie firmy MCNS Polyurethanes Europe Sp. z o.o.
 • „Podstawy efektywnej komunikacji i współpracy w zespole” prowadzone przez firmę HR Projekt we Wrocławiu na zlecenie firmy MCNS Polyurethanes Europe Sp. z o.o.
 • „Komunikowanie podstawą współpracy” prowadzone przez firmę Attestor s.c. z/s we Wrocławiu
 • szkolenia w ramach studiów psychoterapii
Publikacje
 • artykuł pt. "Na czym polega szacunek do siebie", https://avigon.pl/blog/na-czym-polega-szacunek-do-siebie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07