wróć do listy
psychoterapeuta-Paula Komuda

mgr Paula Komuda

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Tak jak Ty, mam za sobą szereg przeróżnych doświadczeń, które mnie ukształtowały. Jedne były piękne, inne smutne, były i są różne.

W pracy kieruje się rozumieniem człowieka w sposób humanistyczny, wszelkie formy współpracy opieram na relacji, w której ważna jest dla mnie empatia, akceptacja i autentyczność niezależnie od tego jakim jesteś człowiekiem i skąd pochodzisz – poglądów, orientacji czy przekonań religijnych lub ich braku. Pracuję na Twoich zasobach wierząc, że masz w sobie to wszystko czego potrzebujesz, a swoją rolę widzę jako pomoc, wsparcie, w odnajdywaniu i rozwijaniu Twojej siły i zasobów.  

Prywatnie jestem żoną. Mieszkam i pracuję w Edynburgu. Urodziłam się w Toruniu, studiowałam w Łodzi, a znaczna część mojej dotychczasowej kariery zawodowej była związana z Warszawą. Uspakaja mnie pieczenie – szczególnie ciast drożdżowych. Lubię naturę, zwierzęta i długie spacery. Ciągnie mnie w kierunku sztuki (szczególnie surrealizmu oraz malarstwa fantastycznego) i innym aktywnościom twórczym.

MOŻESZ WYBRAĆ: 

Niezależenie od wybranego rodzaju kontaktu, w pracy wykorzystuje wszelkie zdobyte dotąd doświadczenie i wiedzę. W pracy stawiam na Twoje zasoby, kieruje się Twoimi potrzebami, we wspólnej pracy możesz się spodziewać rozmowy, zadań pomiędzy spotkaniami, ćwiczeń/ zadań w trakcie spotkań. Niezależnie jaką drogę dla siebie wybierzesz pierwsze 30 minutowe spotkanie jest bezpłatne. Zanim zaangażujemy się w proces - zarówno Ty, jaki i ja, ważne jest sprawdzenie czy odpowiadamy sobie wzajemnie. To badawcze spotkanie dla obu stron, Tobie daje szanse poznania mnie i sprawdzenia czy jestem właściwą dla Ciebie osobą, a mi czy jestem właściwą osobą do pracy z tematem, obszarem, z którym się zgłaszasz. Przeczytaj jakie formy współpracy mogę Ci zaproponować. Na samym końcu, znajdziesz opis, jak wygląda pierwsze spotkanie i czego możesz się na nim spodziewać. 

WSPARCIE  

To proces towarzyszenia Ci w trudnym dla Ciebie momencie, w którym jednocześnie wiesz, że nie chcesz, nie jesteś gotowy, nie potrzebujesz głębszego procesu terapeutycznego. W trakcie spotkań masz przestrzeń na bycie ze wszystkimi swoimi doświadczeniami i przeżyciami. Praca opiera się na relacji empatycznej i akceptującej, w której będziesz mieć przestrzeń na autentyczność i poczujesz się bezpiecznie. Proces wsparcia trwa w zależności od zgłoszonego tematu i potrzeby. Może to być czas rozwodu, czas związany z określonym projektem zawodowym lub miejscem w życiu, w którym jesteś.  Na początku omówimy Twoje potrzeby, oczekiwania i cele. Sam proces nie ma na celu zmiany, choć może się ona wydarzyć. W czasie spotkań możemy poszerzać Twoją perspektywę, przyglądać się znaczeniom i potrzebą. To Ty ustalasz, kiedy następuje moment, w którym nie potrzebujesz już procesu wsparcia. Wierzę, że praca w tej formie może pozytywnie wpłynąć na Twój odbiór siebie, poprzez pracę na zasobach i zwracanie uwagi na sposób narracji. 

Czas spotkania to 50 min; koszt spotkania to 45 GBP/ 50 Euro/ 230 zł 

ROZWÓJ 

To proces, w którym skupiamy się na Twoim określonym celu, życiowym lub zawodowym w którym czujesz, że możesz skorzystać z mojego wsparcia. Tu również pracuje na relacji empatycznej i akceptującej, w której będziesz mieć przestrzeń na autentyczność i poczujesz się bezpiecznie, to co ją jednak różni od pozostałych form to większa przestrzeń na poszukiwanie konkretnych rozwiązań. W tym procesie zapraszam Cię do czerpania z moich doświadczeń, a więc dzielę się swoją wiedzą praktyczną, teoretyczną i doświadczeniem - korzystam z różnych narzędzi w trakcie spotkań i pomiędzy spotkaniami. Będę proponować Ci różne rozwiązania, ale to zawsze Ty decydujesz czy ostatecznie chcesz próbować czegoś czy nie. Mam jasność, że do określonego miejsca możemy docierać różnymi drogami jednak to co jest tu niezbędne to Twoja gotowość, otwartość i zaangażowanie.  W zależności od tematu i potrzeb staramy się ustalić określoną ilość spotkań - czas, w połowie tego czasu sprawdzamy postępy i cele, by dalej pracować w kierunku który chcesz zrealizować. 

Czas spotkania to 70 min; koszt spotkania: 60 GBP/ 65 Euro/ 300zł 

TERAPIA  

To proces mający na celu wprowadzenie zmiany i zmniejszenie doświadczanego dyskomfortu, cierpienia.  W trakcie pierwszych 3- 5 spotkań poznając się, dążymy do ustalenia określonych obszarów terapeutycznych, które będziemy realizować. W tym procesie najważniejsza jest relacja, zajmując się ważnymi dla Ciebie obszarami równolegle, będę zapraszać Cię rozmowy o tym jak się masz w kontakcie ze mną. Dbam o to, by stworzyć przestrzeń empatyczną, akceptującą, w której będziesz mieć przestrzeń na autentyczność i poczujesz się bezpiecznie. W procesie terapii mogą pojawiać się gorsze i lepsze momenty. W pracy terapeutycznej integruje techniki pracy focusingiem, gestalt, korzystam z technik kreatywnych i wyobrażeniowych. Wszystko dzieje się za Twoją zgodą, szukamy takich form pracy, w które zaakceptujesz. Wierzę w moc doświadczania, dlatego, będę Cię zapraszać do takich form, które do Twoich przeżyć się odwołują, jednocześnie mając na uwadze, że to co jest Twoją siłą to zasoby, które już masz. Wierzę, że budowanie na nich i ich wzmacnianie jest świetnym motorem napędowym zmiany. To co ważne to, że terapia nie sprawia, że problemy znikają, wydobywa z Ciebie i rozwija w Tobie to co jest potrzebne do radzenia sobie w codzienności, która jest różna i zmienna. Moje doświadczenia pokazują, że na różnych etapach życia możemy potrzebować różnych form terapii. Absolutnie zrozumiałe jest dla mnie, że możesz mieć za sobą już jakiś proces oraz że ten zrealizowany ze mną nie musi być tym ostatnim. Masz prawo szukać i rozwijać się zgodnie ze sobą. 

Czas spotkania to 50 min; koszt spotkania to 45 GBP/ 50 Euro/ 230 zł 

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Gestalt
 • Humanistyczny
 • Integratywny
 • TSR
Rodzaje terapii
 • Grupowa
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Łódzki, psychologia (2012)
 • OŚRODEK POMOCY I EDUKACJI PSYCHOLOGICZNEJ INTRA - w trakcie 3 rok
Doświadczenie
 • Prywatna praktyka - pomoc psychologiczna i psychoterapia od 2019
 • Przystań Psychologiczna - psychoterapia indywidualna i prowadzenie psychoterapii grupowej dla młodzieży (2019-2010)
 • Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego z ramienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (2019 -2020
 • Wychowawca w PWD Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (2017- 2019)
 • Centrum CBT - poradnia dla dzieci i młodzieży - prowadzenie Treningu Umiejętności Społecznych (2015 -2018)
 • Stowarzyszenie MONAR - prowadzenie zajęć z programu profilaktyki uzależnień
 • Centrum Rozwoju OFFKA - przygotowywanie i prowadzenie warsztatów dla dzieci, rodziców oraz kadry pracującej z dziećmi i młodzieżą
 • Stacjonarny ośrodek uzależnień - Stowarzyszenia "MONAR" (2010 -2012)
Certyfikaty i szkolenia
 • "Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach - kurs podstawowy" 2011
 • "Techniki dramowo-teatralne w pracy z grupą" 2009
 • "Grupy wsparcia, edukacyjne, terapeutyczne - organizowanie i prowadzenie" 2013
 • Konferencja "Możliwości skutecznej interwencji wobec młodzieży zagrożonej uzależnieniem"2013
 • Konferencja "Dzieciństwo w potrzebie" 2018
 • Konferencja „Psychoterapia skoncentrowana na schematach osobistych w pracy z DDA mającymi problemy w relacjach" 2020

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08