Specjalista w zakresie zaburzeń psychotycznych.

Dzień dobry, W 2017 miałem epizod psychotyczny. Leczyłem się farmakologicznie. W 2024 miałem tendencję do nawrotu choroby, jednak udało się zapobiec - farmakologicznie i psychoterapeutycznie. Byłem u psychoterapeuty, który zalecił mi psychoedukację w nurcie poznawczo-behawioralnym w zakresie psychozy. Tego typu wizyty pomogłyby mi w rozpoznawaniu niebezbiecznych dla mnie stanów. Czy mogą Państwo polecić specjalistę, który by mi w tym pomógł? Mieszkam w Krakowie. Pozdrawiam, Krzysztof

Krzysztof

2 tygodnie temu
Paweł Cisowski

Dzień dobry Panie Krzysztofie

Psychoedukacja w zakresie rozpoznawania wczesnych objawów psychozy jest niezwykle ważna przy leczeniu zaburzeń psychotycznych. Z pewnością umiejętne rozpoznanie pierwszych sygnałów może pomóc podjąć na czas właściwą interwencję. Cieszę się, że mam Pan w sobie taką świadomość i chęć zaopiekowania się tym tematem. Jeśli chodzi o polecenie specjalistów w dziedzinie psychoterapii poznawczo-behawioralnej - zachęcałbym w tym przypadku do skorzystania z bezpłatnej pomocy, którą oferują Centra Zdrowia Psychicznego (pilotażowy program NFZ).  Mapa dostępnych ośrodków w województwie małopolskim - https://czp.org.pl/mapa/#malopolskie.

Pozdrawiam serdecznie

Paweł Cisowski

Psycholog | Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

w zeszłym tygodniu
Edyta Kwiatkowska

Panie Krzysztofie,

To bardzo ważne, że jest Pan świadomą osobą szukającą dalszej pomocy, aby jakość Pana życia oraz funkcjonowanie znacznie się poprawiło. Zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki specjalisty na stronie www.twojpsycholog.pl jest tam szczegółowy formularz, który pomoże znaleźć odpowiedniego dla Pana specjalistę. Dodatkowo może Pan poczytać opinie oraz opis, czym dana osoba się zajmuje.

Służę pomocą, Edyta Kwiatkowska

w zeszłym tygodniu