Standardowa dawka alkoholu, by nic się nie stało.

Witam. Mam pytanie, ile można wypić półlitrowych piw o 5-6% alkoholu w tygodniu, według standardowej dawki alkoholu?

Alicja

2 miesiące temu
Witold Bomba

Dzień dobry,

Według najnowszych podejść do używania alkoholu uważa się, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, a niemal każda jest toksyczna dla organizmu.

Z badań kardiologów szpitala uniwersyteckiego w Monachium (2017r. „European Heart Journal”) wynika, że piwo powoduje tachykardię oraz przyśpieszony rytm serca. Może ono powodować również przejściowe migotanie przedsionków, odczuwane jako kołatanie serca.

Miłego dnia,

Witold Bomba

2 miesiące temu
Justyna Karkus

Dzień dobry,

to pytanie jest bardzo indywidualne i zależne od wielu czynników - zdrowia, płci, wagi ciała, czy też tolerancji na alkohol. Niemniej jednak WHO określa umiarkowane spożycie alkoholu: dla mężczyzn - dwie jednostki alkoholu dziennie, a dla kobiet - nie więcej niż jedna. Półlitrowe piwo 5-6% to około 2-3 jednostki. Mimo wszystko proszę pamiętać, że jest to zależne od czynników, które wymieniłam w pierwszej części wypowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie,

Justyna Karkus - psycholog, psychoterapeuta

2 miesiące temu