Jak mam dobrać odpowiedniego psychologa jeśli mam problemy ze sobą na kilku płaszczyznach? Mam brak pewności siebie, brak znajomych, myśli samobójcze, poczucie braku sensu życia, nieudane życie seksualne, poczucie bycia zerem jako facet, samotność i jeszcze coś by się znalazło.

Barti

w zeszłym roku
Adrianna Smurzyńska

Wiele osób, które zwracają się po pomoc do psychologa ma jednocześnie wiele problemów, którymi chciałoby się zająć. Może Pan zgłosić się do osoby, którą Pan wybierze, opowiedzieć o sobie i sprawdzić, czy chce z nią nad swoimi problemami pracować. Jeśli pierwsza osoba, z którą Pan się spotka - nie wyda się odpowiednia, można próbować dalej.
w zeszłym roku
Danuta Pakosz

Dzień dobry, Pana problemy wydają się być wzajemnie powiązane. Wygląda też na to, że nawarstwiają się i piętrzą wskutek braku ich rozwiązywania. Dużo jest też dewaluacji siebie, co powoduje, że trudno przyjąć postawę budowania siebie zamiast podważania. Najważniejsze jest żeby się odważyć rozpocząć terapię u kogoś , kto wzbudza zaufanie. Trzymam kciuki. Danuta Pakosz