Przemoc seksualna w dzieciństwie ze strony ojca.

Molestowanie w dzieciństwie przez ojca. Od paru lat przypomina mi się pewna scena w głowie, która mnie bardzo męczy. Mam wspomnienie, że pewnej nocy jak mój ojciec się pokłócił z matką i wyszedł z domu. Był pijany. Często pił i po tym zachowywał się agresywnie. Zapomniał kluczy. więc mu otworzyłam. Nie pamiętam ile miałam lat, ale z tego co pamiętam byłam dość mała. Na pewno powyżej 7 lat, w przedziale jakoś do 11. Mój ojciec położył się ze mną do łóżka i nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że czułam jego wzwód. Nie wiem czy to pamiętał, bo był pijany, ale czułam się bardzo niekomfortowo. Był do mnie przytulony, a ja do tej pory pamiętam uczucie gorąca i poraliżu. Nie pamiętam czy wydarzyło się coś jeszcze. Pytam o to, bo w dorosłym życiu doświadczam bardzo dużych problemów z seksualnością, zbliżeniem, boję się tego i zastanawiam się czy to mogło mieć jakiś wpływ. Przeraża mnie to, czy też sobie tego nie zmyśliłam, nie dopowiedziałam. Dodam, że mój ojciec był bardzo przemocowym ojcem, ale miał też dobre rodzicielskie momenty. Obecnie mam z nim dobry kontakt. Nie wiem gdzie zapytać, bo ogarnia mnie wstyd, ale też bardzo próbuje sobie przypomnieć, czy coś się stało.

Marta

3 tygodnie temu
Anna Ulatowska

Dzień dobry.

Pani Marto, to o czym Pani pisze, jest wręcz przerażające i to musiało być dla Pani bardzo trudne, aby się tym podzielić. Wykazała się Pani wielką odwagą - dziękuje Pani, że wniosła Pani swoją historię.

Opisuje Pani sytuację, która miała miejsce lata temu, ale emocje z jakimi Pani jest są żywe i realne do dziś. Pisze Pani, że zmaga się Pani z trudnościami w sferze własnej seksualności - wydaje się bezdyskusyjne, że Pani przeżycie z dzieciństwa jest źródłem Pani obecnego cierpienia. Zasługuje Pani na odpowiednią pomoc i wsparcie - zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii. To element, który może Pani pomóc w odnalezieniu się w tym co nigdy nie powinno Pani dotknąć.

Pozdrawiam

Anna Ulatowska

3 tygodnie temu
Aleksandra Sławińska-Martowicz

Dzień dobry Pani Marto,
Na podstawie opisanego pytania, doświadczyła Pani bardzo trudnych doświadczeń jako bardzo małe dziecko. To ważne, że nie boi się Pani przyznać i poszukuje Pani wsparcia, skoro zauważyła Pani, że obecnie przekłada się to na Pani życie i przypomnienie sobie, czy coś się stało dałoby Pani ukojenie. Zachęcam gorąco do kontaktu z psychotraumatologiem - to osoby z kompetencjami, które pozwalają pacjentom w bezpiecznych warunkach wrócić do tych najtrudniejszych doświadczeń i przypomnieć sobie, czy coś się stało.

Trzymam mocno za Panią kciuki i wierzę, że uda się Pani uzyskać swoją odpowiedź!

3 tygodnie temu
Izabela Jakubowska

Dzień dobry. Polecam spotkanie z seksuologiem- psychoterapeutą celem diagnozy i podjęcia psychoterapii, jeśli jest Pani gotowa na zmianę w swoim życiu, nie tylko w sferze seksualnej, pozdrawiam serdecznie

3 tygodnie temu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry Marto,

jest to temat - zarówno ten z dzieciństwa (podejrzenie molestowania), jak i ten z dorosłości (problemy z seksualnością) - do przepracowania z psychologiem po to, żebyś ruszyła dalej. W przeciwnym razie będą pojawiały się co jakiś czas momenty, w których będziesz do tego wracać, a dodatkowo już teraz widzisz, że utrudniają Ci przeżywanie pewnych aspektów życiowych.

Pozdrawiam!

Katarzyna Kania-Bzdyl

3 tygodnie temu