Przyjaciółka w uzależnieniu - czy być cały czas obok niej i próbować pokazać jej dobre życie bez narkotyków?

Witam. Niedawno opisywałem sytuację o mojej przyjaciółce uzależnionej od kokainy, że się odcina od znajomości, od ludzi, od przyjaźni. Pokazałem się jej z dobrej strony, był moment, że się zastanawiała nade mną, nad jakąś wiekszą relacją. Czy istnieje realna szansa, że ona może powrócić do relacji ze mną, gdy to wszystko sobie poukłada w życiu i będzie trzeźwieć? Pokazywać jej cały czas, że ma kogoś normalnego obok siebie, kto chce pokazać normalne życie? Bardzo mi na niej zależy. Dziękuję za pomoc.

BM

w zeszłym tygodniu
Edyta Kwiatkowska

W procesie zdrowienia jedną z metod jest siatka wsparcia bliskich osób. W wspieraniu ważne jest pamiętanie, że nie wyzdrowiejemy za tą drugą osobę oraz to, nad czym mamy kontrolę w danej sytuacji a nad czym nie mamy kontroli. I odniesienie się do tej kontroli może pomóc w znalezieniu odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się w związku z sytuacją, w której Państwo znajdujecie się.

Służę pomocą, Edyta Kwiatkowska

przedwczoraj