Zaburzenia lękowe i wyjazd na wakacje- boję się derealizacji, paniki w miejscu poza domem.
Anonimowo

Agnieszka Wloka
Droga Pani,
ważne żeby podjęła Pani terapie zaburzeń lękowych i po nitce do kłębka rozwikłała ich korzeń w sobie :) Sednem jest jednak od początku SAMOAKCEPTACJA I WRAŻLIWOŚĆ na samą siebie. Żeby nie tyle walczyć z objawami, ile zaakceptować to, co Pani odczuwa i pomalutku ustalać sobie cele - czyli czego chcę się pozbyć, bo najbardziej mi utrudnia. Dodatkowo w tej samoakceptacji powinno pomóc skupienie na tym, co w pani OK, co Pani w sobie lubi, w czym jest dobra, czym sie pasjonuje…
Stan, o którym Pani mówi, na pierwszy rzut wygląda jak derealizacja i jest jednym z objawów. Pytanie tylko czy nie pojawia się w chwili dużego stresu i napięcia i czy możemy z tego wyjść właśnie poprzez pielęgnowanie wrażliwości na siebie i z jednej strony podnoszenia progu odporności na stres, a z drugiej zastanowienia czy musi Pani podejmować się tego, co wywołuje teraz u Pani lęk?
Agnieszka Wloka

Nadal nie znasz odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie?
Umów się na wizytę do jednego z naszych Specjalistów!
Dobierz psychologaZobacz podobne
Witam,
od jakiegoś czasu zmagam się z bardzo intensywnymi, nadmiernymi myślami dotyczącymi mnie, moich uczuć, mojej partnerki oraz moich uczuć w relacji.
Potrafię przez 2 dni zastanawiać się nad swoimi uczuciami i już sobie wkręcić, że się wypalają, a nagle o poranku dnia trzeciego jak gdyby nigdy nic jestem cały w skowronkach i pewny uczuć. Tak samo do rzeczy związanych ze mną — najprostsze czyny, które zrobię, niewinne i nic nieznaczące potrafią przerodzić się w coś tragicznego i poważnego, co wpędza mnie w lęk i poczucie winy. Tak samo z czynami mojej partnerki.
Zawsze pojawiają się w mojej głowie najczarniejsze scenariusze co do sytuacji, w których brała ona udział.
Zastanawiam się, z czym może być to związane i czemu tak się dzieje i jak temu zaprzestać?
Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.