wróć do listy
psychoterapeuta-Anna Skibicka

mgr Anna Skibicka

Psycholog

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem zajmującym się głównie psychologią dziecka oraz krótkoterminowym wsparciem osób dorosłych. Jako psycholog dziecięcy pracuję głównie z rodzicami i nauczycielami. Wspieram ich w relacjach z dziećmi, oglądaniu trudności i szukaniu rozwiązań. Pracuję również z uczniami szkół muzycznych i koncertującymi muzykami (konsultacje, warsztaty).

Osobom dorosłym udzielam krótkoterminowego wsparcia w obszarze stresu i kryzysów życiowych, trudności związanych z ciążą, okołoporodowych i w połogu. Prowadzę również spacery terapeutyczne dla młodzieży, które łącza w sobie wsparcie psychologiczne i ruch na świeżym powietrzu. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu. W trakcie studiów oraz swojej pracy uczestniczyłam w wielu kursach i szkoleniach dotyczących pracy z dziećmi, rodzicielstwa bliskości, pracy z ciałem oraz szeroko pojętej psychologii edukacji. Kieruję się ideą rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy, pracuję w oparciu o założenia psychoterapii systemowej i teorii więzi. 

W swojej pracy przestrzegam kodeksu etycznego psychologa i pracuję pod superwizją.

W czym pomagam - dzieci: budowanie więzi, problemy wychowawcze, wspieranie rozwoju, trudności przedszkolne, adaptacja, trudności w relacjach, odpieluchowanie i moczenie, zaparcia nawykowe, autoagresja, zaburzenia odżywiania, niewyjaśnione dolegliwości fizyczne u dziecka, lęki, nieśmiałość, agresja, nadmiarowe korzystanie z urządzeń elektronicznych, mutyzm wybiórczy, relacje z rodzeństwem, zaburzenia koncentracji, trudności szkolne (ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki szkoły muzycznej).

W czym pomagam - dorośli: stres, dolegliwości psychosomatyczne, wsparcie w kryzysie, obniżony nastrój, problemy w relacjach, trudności w wyrażaniu emocji, lęk, wsparcie okołoporodowe, depresja poporodowa, nieakceptacja siebie, obrazu własnego ciała, niskie poczucie własnej wartości.

Jeśli wizyta dotyczy dziecka na pierwsze spotkanie zapraszam samych rodziców. Rozwiązanie to, chroni dzieci przed usłyszeniem informacji, które mogą być dla nich trudne. Celem wizyty jest omówienie problemu i określenie potrzeb klienta. Wizyta trwa 50 min. Jeśli do kontaktu ze specjalistą skłoniła rodziców prośba ze strony innego specjalisty lub instytucji, to warto poprosić tę osobę o informację na piśmie – jaką trudność widzi, jakie ma hipotezy o tym, skąd ta trudność się bierze, jakie środki zaradcze zostały już podjęte. Bardzo proszę o przestrzeganie reżimu sanitarnego (maseczka, dezynfekcja rąk, dystans).

pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Praca z dziećmi (0-11 lat)

Wszelkie trudności występujące w naturalnych stadiach rozwoju dziecka (0-11 lat), na przykład: trudności sensoryczno-motoryczne, zaburzenia mowy, nieutrzymywanie kontaktu wzrokowego z opiekunami, lęk separacyjny.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu
  • Akademia Muzyczna w Poznaniu
Certyfikaty i szkolenia
  • Szkoła Konsultacji dla Profesjonalistów. (Prowadzące: A. Stein, M. Stańczyk)
  • Szkoła Konsultacji dla Profesjonalistów. Moduł 2. (Prowadzące: A. Stein, M. Stańczyk)
  • Objawy psychosomatyczne u dzieci i młodzieży (Prowadząca: J. Sikora)

Galeria

Gabinet

Zdjęcie-0

Specjalista/Specjalistka

Zdjęcie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08