wróć do listy
psychoterapeuta-Bartosz Łopatka

mgr Bartosz Łopatka

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Diagnosta psychologiczny

O mnie

Prowadzę psychoterapię osób dorosłych w paradygmacie psychodynamicznym.

Psychoterapia psychodynamiczna toczy się w oparciu o relacje między pacjentem a terapeutą polegającą na dialogu terapeutycznym. Dialog ten ma na celu pomóc pacjentowi w uzyskaniu wglądu odnośnie przyczyn jego zaburzeń, mechanizmów funkcjonowania i spostrzegania świata zewnętrznego jak i samego siebie oraz przepracowanie tego co trudne i nieadaptacyjne. Podejście psychodynamiczne szczególnie zwraca uwagę na relację terapeutyczną jako na ważne narzędzie zmiany, gdyż to właśnie w niej odwzorowują się powtarzane przez pacjenta wzorce relacji z innymi ludźmi. Pokaż mniej

Do skorzystania ze swojej oferty zapraszam osoby, które zmagają się z:

Depresją, syndromem DDA, Syndromem DDD, Przewlekłym Stresem, Nerwicą Lękową, Zaburzeniami Nastroju, Lękami, Zaburzeniami psychosomatycznymi, Zaburzeniami Osobowości, Niskim poczuciem własnej wartości, Chorobą Afektywną Dwubiegunową, Myślami Samobójczymi, Kryzysami emocjonalnymi, Kryzysami życiowymi, Kryzysami w związku, Autoagresją oraz inne osoby które chcą sobie pomóc i odczuwają chęć zmiany swojego życia.

Moje doświadczenie zawodowe:

Jestem absolwentem studiów psychologicznych na Akademii Ignatianum w Krakowie podczas których odbywałem praktykę w Szpitalu im. dr-a Józefa Babińskiego. Aktualnie pracuję w Domu Pomocy Społecznej dla Osób chorych psychicznie. Pracowałem również w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie. Obecnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychoterapii Psychodynamicznej. Koncentruję się na psychoterapii dorosłych, której istotą jest poszukiwanie i wyjaśnianie nieświadomych konfliktów wpływających na zachowanie, odczuwanie i relacje z innymi. Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji indywidualnej oraz superwizji grupowej u certyfikowanego superwizora rekomendowanego przez PTPPD, specjalizującego się w pracy metodą TFP.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Akademia Ignatianum (mgr, 2019)
Doświadczenie
  • Dom Pomocy Społecznej w Konarach (2020-obecnie)
  • Własny Gabinet (2020-obecnie)
  • Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II (2019-2020)
Staże i praktyki
  • Szpital Kliniczny im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie (Oddział 7A)
Certyfikaty i szkolenia
  • Uzależnienia behawioralne - profilaktyka, diagnoza, terapia. Szkolenia dla studentów krakowskich uczelni wyższych (Stowarzyszenie Dobrej Nadziei)
  • Warsztaty Psychoonkologiczne (Akademia Ignatianum)

Galeria

Inne

Zdjęcie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
We28.07
Dziś29.07
Jutro30.07
Sa31.07