wróć do listy
psychoterapeuta-Danuta Bogusławska-Łosiak

mgr Danuta Bogusławska-Łosiak

Psycholog

Psycholog dzieci i młodzieży

Psycholog kliniczny

Diagnosta psychologiczny

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem, pedagogiem, certyfikowanym terapeutą behawioralnym. Mój główny obszar zainteresowań zawodowych to psychologia kliniczna dzieci i młodzieży. W mojej pracy kieruje się założeniami nurtu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy (NVC).  
Zajmuję się wspieraniem rodziców w ich rodzicielskiej drodze.
Przybliżam jak wygląda rozwój dzieci, co może kryć się za ich zachowaniem i jak radzić sobie z trudnymi dla rodziców sytuacjami.
Pomagam budować harmonijne relacje w Twojej rodzinie oparte na wzajemnym szacunku. Podczas naszych spotkań możemy wspólnie poszukać rozwiązań, które uznasz dla siebie za najlepsze.
Pracuję również z rodzinami dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi.
Z mojego doświadczenia wynika, że trudności dziecka nie powinny być rozpatrywane w oderwaniu od całego systemu rodzinnego.
Rodzice, którzy przebywają tak żmudną drogę: od zamartwiania się o przyczynę niepokojących zachowań dziecka, szukanie pomocy, po otrzymanie diagnozy, przeżywają wiele trudnych emocji, takich jak złość, smutek, wypieranie, silny lęk o zdrowie swojego dziecka oraz przyszłość swoją i swojej rodziny. Dlatego też szczególną uwagę poświęcam Tobie Rodzicu. Pomagam Ci zrozumieć Twoje uczucia, potrzeby oraz odnaleźć sposoby na zatroszczenie się o siebie.
W relacji z dzieckiem skupiam się na rozwoju umiejętności komunikacyjnych oraz społeczno-emocjonalnych. W swojej praktyce wykorzystuje metodę zachowań werbalnych oraz podejście oparte na relacji.
Wierzę, że każdy człowiek radzi sobie w danej sytuacji najlepiej jak potrafi, dlatego też daleko mi do oceniania i krytykowania.
Z ogromną ciekawością poznaję drugiego człowieka. Jestem tu i teraz...z uważnością, zrozumieniem i chęcią towarzyszenia Tobie w poszukiwaniu zmiany.

Zapraszam Cię na konsultacje, jeśli:
-niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka.
-chcesz sprawdzić czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo.
- pojawiają się problemy w przedszkolu, szkole.
- chcesz porozmawiać z dzieckiem na "trudne" tematy, ale nie wiesz jak.
- chcesz poszerzyć swoje kompetencje rodzicielskie.
- rola rodzica pochłonęła Cię bez reszty. Nie wiesz jak zadbać o swoje potrzeby, o przestrzeń dla siebie.
- u dziecka występuje moczenie lub zaparcia nawykowe.
- chcesz wiedzieć jak zadbać o relacje między rodzeństwem.

Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, poznać moje podejście do rodzicielstwa i wychowania dzieci, zapraszam Cię na mój profil na Instagramie akuku_maluchu. 

Do zobaczenia :)

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Rodzinna
Obszary pomocy

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Praca z dziećmi (0-11 lat)

Wszelkie trudności występujące w naturalnych stadiach rozwoju dziecka (0-11 lat), na przykład: trudności sensoryczno-motoryczne, zaburzenia mowy, nieutrzymywanie kontaktu wzrokowego z opiekunami, lęk separacyjny.

Praca z młodzieżą (12-18 lat)

Wszelkie trudności występujące w naturalnych stadiach rozwoju nastolatka (12-18 lat), na przykład: trudności przystosowawcze, trudność w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, zaburzenia percepcji własnego ciała, zachowania regresywne.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Łódzki, Psychologia (mgr, 2015)
  • Uniwersytet Łódzki, Pedagogika opieki i terapii pedagogicznej ( lic. 2018)

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2
Zdjęcie-3
Zdjęcie-4

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
We28.07
Dziś29.07
Jutro30.07
Sa31.07