wróć do listy
psychoterapeuta-Dorota Szablewska

mgr Dorota Szablewska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Psycholog sądowy

Konsultacja online

O mnie

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w dalszym toku edukacji terapeutycznej kurs podstawowy i dla zaawansowanych z zakresu psychoterapii systemowej indywidualnej, par, rodzin i grupowej. Obecnie jestem w trakcie certyfikacji z zakresu terapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Ukończenie szkolenia wieńczy Certyfikat Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego wydany przez Saarlandzkie Towarzystwo Terapii Systemowej (SGST, Niemcy) pod patronatem Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Systemowej (IGST, Niemcy). Oprócz pracy psychoterapeutycznej, opiniuję w sprawach rodzinnych oraz nieletnich. Jestem biegłą z listy Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Jestem otwarta na interdyscyplinarność spojrzenia na pomoc człowiekowi – z chęcią uczestniczę w konferencjach, warsztatach i szkoleniach, uzyskując dzięki temu wiedzę również z dziedzin komplementarnych: pedagogiki, psychiatrii, medycyny, prawa. Prywatnie jestem mamą córki i dwóch synów. 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Systemowy
Rodzaje terapii
  • Dla par
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Terapia par

Przepracowanie schematów z rodziny pochodzenia, określenie wzajemnych potrzeb dotyczących np. bliskości, intymności, niezależności, ustalenie wizji wspólnego życia, przygotowanie się do stworzenia rodziny z dzieckiem, przeżycie cierpienia wynikającego ze zmian w relacji.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej w Poznaniu
Doświadczenie
  • Fundacja "NIE-Zwykła" dla Rodziny w Bydgoszczy

Galeria

Inne

Zdjęcie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07