wróć do listy
psychoterapeuta-Elwira Adamczyk

mgr Elwira Adamczyk

Psychoterapeuta

Interwent kryzysowy

Konsultacja online

O mnie

Mam 38 lat. Jestem psychoterapeutką z pasji i potrzeby serca. Jestem tu po to, aby pomóc Tobie zrozumieć własne stany emocjonalne i nawiązać satysfakcjonujące relacje z bliskimi.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz członkiem Stowarzyszenia Polskiej Psychoterapii Integracyjnej. Ukończyłam czteroletnie szkolenie podyplomowe w zakresie psychoterapii akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej.

Obecnie jestem na czwartym roku czteroletniego szkolenia dla psychoterapeutów terapii rodzin i par w nurcie systemowym z elementami psychodynamiki.  Ukończyłam Uniwersytet Warszawski na kierunku polityka społeczna z tytułem dyplomowanego pracownika socjalnego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam  pracując z rodzinami zagrożonymi marginalizacją społeczną w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Kompetencje kliniczne natomiast na oddziale całodobowym w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości, Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie prowadziłam psychoterapię indywidualną, konsultacje terapeutyczne oraz zajęcia z psychorysunku.  

Zajmuję się psychoterapią indywidualną, partnerską i rodzinną,  główne  obszary pomagania to:

- depresja i zaburzenia nastroju
- niepokój i lęk
- problemy rodzicielskie
- rozwody, rozstania
- kryzys w związkach, rodzinach
- różnice międzypokoleniowe
- zaburzenia osobowości, odżywiania
- żałoba po stracie, samotność, niezrozumienie
- trauma
- wsparcie LGBT+

Pracuje w podejściu Integracyjne, jednak najbliższa jest mi modalność Systemowa z której wyewoluowała terapia narracyjna, którą stosuje w swojej praktyce. Relację terapeutyczną uznaję za ogniwo niekończącej się twórczej inspiracji i nośnik psychicznego uzdrowienia.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Integratywny
  • Systemowy
Rodzaje terapii
  • Dla par
  • Indywidualna
  • Rodzinna
Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Traumy

Wywołane sytuacjami, które zagrażały zdrowiu lub życiu i wpłynęły na funkcjonowanie osoby np. gwałt, doświadczanie przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej), wypadek samochodowy, bycie świadkiem napadu, zbrodni, czyjejś śmierci.

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08