wróć do listy
psychoterapeuta-Honorata Łukaszewska

mgr Honorata Łukaszewska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Interwent kryzysowy

Konsultacja online

O mnie

Może stres pochłania Ci resztki energii...? Może ostatnio nie potrafisz wypocząć...?
Może na skutek pandemii jesteś w złej formie psychicznej...?
Może zawalił Ci się świat po bolesnej stracie...?
Może nie potrafisz wrócić do siebie po śmierci bliskiej Osoby...?
Może to, co robisz zawodowo lub poza pracą nie daje Ci satysfakcji...?
Może zmagasz się z lękami, wybuchami złości, ciągłym napięciem, objadaniem, stanami zniechęcenia, depresji, bezsennością itp....?
Może nie wierzysz w siebie? Może działasz jakby "na hamulcu"...?
Może zmagasz się ze skutkami pochodzenia z dysfunkcyjnego domu albo żyjesz w takim domu...? Na przykład z osobą przemocową, przewlekle chorą lub uzależnioną...?
Może trapią Cię pesymistyczne myśli, może brakuje Ci nadziei...?
Może trudno Ci wyrażać siebie, swoje emocje, obawy, potrzeby...?
Może jesteś uwikłan/y w relacje, które Cię niszczą? Może doświadczasz przemocy fizycznej, ekonomicznej lub psychicznej...?
Może nadal cierpisz wskutek znanego Ci lub nieuświadomionego doświadczenia traumatycznego (wypadek, choroba, zabieg medyczny, nadużycia, katastrofa naturalna itp.)...? Albo trudnego dzieciństwa...?
- Jeśli już za długo borykasz się sam/a ze swoim problemem, mogę Ci potowarzyszyć w poszukiwaniu zdrowego, pięknego życia. Nie dam Ci gotowych rozwiązań, ale jako psychoterapeuta mogę pomóc Ci skontaktować się ze swoimi emocjami, sygnałami z ciała oraz najbliższymi Ci wartościami, abyś odnalazł/a w życiu balans, spokój i radość i realizował/a swoje talenty.
Jestem przekonana, że zdrowia i radości z życia warto szukać nie tylko poprzez zmianę myślenia, ale też poprzez dobry kontakt z własnym ciałem, pracę z wyobraźnią, medytację lub modlitwę.

Jestem magistrem Psychologii (Uniwersytet SWPS, specjalność kliniczna), przeszłam 3-letnie szkolenie z Psychoterapii Tańcem i Ruchem Dance Movement Therapy, szkolenia z Terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT, z pracy z z żałobą, nadużyciami seksualnymi oraz liczne szkolenia z zakresu choreoterapii, tańca i pracy z ciałem (Life/Art-Process Anny Halprin, taichi, taniec współczesny, gaga, Improwizacja i Symbolika Ciała Detlefa Kapperta, ruch autentyczny, tańce w kręgu itd.). Mam uprawnienia facylitatora Emotion Aid®. Obecnie jestem adeptką szkolenia certyfikującego Somatic Experiencing® (SE™) na III roku, gdzie uczę się ,jak pomagać osobom dotkniętym uświadomioną lub nieuświadomioną traumą.

 Praca z traumą tą metodą, pojmowaną jako rozregulowanie organizmu pod wpływem nadmiernego (nagłego lub ciągłego) stresu, idąca w parze z doświadczaniem ruchu i ciała jest według mnie bardzo efektywna. Stąd często zachęcam klientów, aby wstali z fotela w gabinecie i szukali w ruchu, w doznaniach z ciała, skojarzeniach, czasem w spontanicznym tańcu lub ćwiczeniach uważnościowych itd. drogi do zdrowia. Pracuję też z grupami i cenię sobie bardzo siłę terapii grupowej - uczą one w bardzo naturalny sposób, m.in. jak zadbać o zdrowe relacje, pobudzić swoją kreatywność, docenić życie.
Najczęściej pracowałam z osobami z zaburzeniami nerwicowo-lękowymi i depresyjnymi, w żałobie, z bliskimi osób z chorobą alkoholową, seniorami, opiekunami osób z niepełnosprawnością, z osobami z zaburzeniami odżywiania, chorymi onkologicznie.
Prowadzę również indywidualne lub grupowe treningi relaksacyjne.
Zapraszam serdecznie!

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Humanistyczny
 • Integratywny
 • Poznawczo-behawioralny
Rodzaje terapii
 • Grupowa
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS
 • Polski Instytut Psychoterapii DMT
 • Szkolenie certyfikujące Somatic Experiencing (III rok)Instytut Terapii Psychosomatycznej
Certyfikaty i szkolenia
 • Improwizacja Tańca i Symbolika Ciała
 • Life/Art-Process
 • Kurs Facylitatorów Emotion Aid

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08