wróć do listy
psychoterapeuta-Ida Groth

mgr Ida Groth

Psycholog

Interwent kryzysowy

Konsultacja online

O mnie

Witaj!

Nazywam się Ida Groth, jestem psycholożką, interwentką kryzysową, a także certyfikowaną edukatorką seksualną.

 

Jeżeli poszukujesz specjalisty, to zrobił_ś już najważniejszy krok. Zapraszam Cię do postawienia kolejnego i umówienia się na spotkanie.

 

Moja przestrzeń jest przyjazna zarówno dla nastolatków, osób dorosłych jak i osób LGBT+, z którymi pracuję na co dzień w Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

 

Doświadczenie w pracy z drugą osobą zaczynałam jako 17 latka będąc wychowawczynią na koloniach, odbyłam praktyki zawodowe w Szkole Podstawowej, a także w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Obecnie pracuję w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, gdzie udzielam wsparcia psychologicznego we wszelkiego rodzaju kryzysach (m.in. kryzys suicydalny, przemoc, kryzys rozwojowy, kryzys związany ze stratą/żałobą, kryzys w rodzinie/parze itp.). Dodatkowo współpracuję z Centrum BEiWOZ w Gdańsku, gdzie udzielam wsparcia psychologicznego osobom zadłużonym.

 

Udzielam wsparcia zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Pracuję zarówno indywidualnie, jak i z parami/rodzinami. Moimi głównymi zainteresowaniami w obrębie psychologii jest psychologia rodzinna oraz międzykulturowa, dlatego wszelkie tematy związane z tymi dziedzinami są mi bardzo bliskie.

 

Zapraszam do kontaktu.

pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
 • Dla par
 • Indywidualna
 • Rodzinna
Obszary pomocy

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Praca z osobami LGBTQ+

Nazwanie tego „kim się jest” i co to oznacza w życiu osoby, określenie siebie i swojej orientacji seksualnej i/lub tożsamości płciowej, przygotowanie do coming-out, praca z cierpieniem i trudnościami wynikającymi z interakcji ze społeczeństwem.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Gdański (kierunek: psychologia)
Doświadczenie
 • Akademia Dobrej Edukacji (psycholożka-mentorka)
 • Ośrodek Interwencji Kryzysowej (obecnie; psycholożka)
 • Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych (obecnie; psycholożka)
Staże i praktyki
 • Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku (150h)
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku (50h)
Certyfikaty i szkolenia
 • Pierwsza pomoc w kryzysie (Nie Ma Nie, 2020)
 • Kurs Edukatorów Seksualnych (Poradnia Psychologiczno-Seksuologiczna "Bliżej Siebie", 2020)
 • Prowadzenie wsparcia psychologicznego i interwencji w formie rozmowy telefonicznej i rozmowy przez komunikatory internetowe w czasie pandemii (Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych, 2021)
 • Jak być terapeutą/terapeutką LGBT+ friendly? (Centrum Terapii Haak, 2021)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09