wróć do listy
psychoterapeuta-Joanna Mostowik

mgr Joanna Mostowik

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Diagnosta psychologiczny

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutą w trakcie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kurs realizuję w Katedrze Psychoterapii UJ CM. Jestem również w trakcie 4-letniej specjalizacji z psychologii klinicznej. Poza praktyką zawodową, psychologią kliniczną i psychoterapią zajmuję się także od strony naukowej – obecnie przygotowuję pracę doktorską dotyczącą budowania przymierza terapeutycznego wśród pacjentów objętych psychoterapią. W pracy naukowej interesują mnie czynniki mające znaczenie dla efektywności podejmowanego leczenia. Pracuję z osobami dorosłymi w Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i w Poradni Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie oraz z młodzieżą w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Krakowie w Zespole Terapii Dzieci, Młodzieży i Rodzin. Wcześniejsze doświadczenie kliniczne zdobywałam pracując jako psycholog na oddziale stacjonarnym psychiatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie, w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ w Myślenicach, a także podczas staży w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i w Krakowskim Instytucie Psychoterapii.
pokaż więcej

Specjalizacja

  • Psychodynamiczny
  • Systemowy
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Praca z młodzieżą (12-18 lat)

Wszelkie trudności występujące w naturalnych stadiach rozwoju nastolatka (12-18 lat), na przykład: trudności przystosowawcze, trudność w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, zaburzenia percepcji własnego ciała, zachowania regresywne.

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa31.07
Dziś1.08
Jutro2.08
Tu3.08