
mgr Joanna Remblewska-Richter
Psycholożka, Psycholożka sportu, Psycholożka dzieci i młodzieży
- Doświadczenie
- Usługi
- Opinie
- Kontakt
Kluczowe informacje

Miejsce spotkań
online, stacjonarnie

Wiek
30+

Przyjazny LGBT+
Tak

Język terapii
polski, angielski

Doświadczenie zawodowe
-
O mnie
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Sopocie oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychologia Sportu na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Obecnie uczestniczę w zaawansowanym szkoleniu w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) i jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów TSR. W pracy z dziećmi i młodzieżą wykorzystuję również metody Kids’Skills.
Kluczowe dla mnie jest stworzenie relacji opartej na zaufaniu, bezpieczeństwie i wsparciu, a także nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji, podczas superwizji, szkoleń czy konferencji.
Pracuję z osobami na każdym etapie zaawansowania, w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych, a także z osobami zmagającymi się różnymi wyzwaniami życiowymi.
Przez wiele lat jeździłam konno, ta dyscyplina jest mi szczególnie bliska, jak i praca z osobami po urazach, mierzącymi się z lękiem.
Bez względu na to, czy jesteś sportowcem, czy po prostu szukasz wsparcia w codziennym życiu, jestem tu po to, aby Ci pomóc.
W ramach mojej oferty psychologicznej możesz liczyć na:
• Doradztwo w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego,
• Rozwój umiejętności radzenia sobie z emocjami, stresem i presją,
• Zwiększenie koncentracji,
• Budowanie pewności siebie,
• Wzmocnienie motywacji,
• Ustalanie celów krótko- i długoterminowych,
• Wsparcie po urazie,
• Nauka technik relaksacji,
• Wsparcie psychologiczne dla rodziców i trenerów,
• pomogę Ci również w wielu innych kwestiach.
Podczas sesji gabinetowych bardzo często towarzyszy mi mój pies (widoczny na zdjęciu Golden Retriever). Jest bardzo spokojny i przyjazny, natomiast jeśli odczuwasz lęk przed zwierzętami, posiadasz alergię - bardzo proszę o taką informację.
Specjalizacja
Podejście
Dowiedz się więcej- TSR (Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach)
Rodzaje terapii
- Dla dzieci i młodzieży
- Indywidualna
Obszary pomocy
Rozwój osobisty
Obszar dotyczący naturalnej potrzeby każdego człowieka do rozwoju i zmiany. Nie musi wydarzyć się żadna kryzysowa czy traumatyczna sytuacja, aby ktoś chciał rozpocząć pracę nad sobą lub zwiększaniem świadomości na swój temat. Rozwój osobisty obejmuje zarówno pracę nad trudnościami, jak też rozwój zasobów i mocnych stron osoby.
Obszary
- Komunikacja
- Odporność psychiczna
- Pewność siebie
- Praca z ciałem
- Praca z emocjami
- Praca ze stresem
- Trudności w sporcie (np. zawodowym)
Moje doświadczenie
Edukacja
- Uniwersytet SWPS Sopot - Psychologia (specjalność kliniczna i zdrowia)
- Uniwersytet SWPS Warszawa - Psychologia Sportu
Staże i praktyki
- Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku
- Centrum Praw Kobiet w Gdańsku
Certyfikaty i szkolenia
- TERAPIA SKONCENTROWANA NA ROZWIĄZANIACH - POZIOM PODSTAWOWY
- Szkolenie w zakresie metody: „DAM RADĘ!” oraz metody „JESTEM Z CIEBIE DUMNY!” uzyskując tytuł: PRAKTYKA
- ZAMARTWIANIE SIĘ U SPORTOWCÓW - Karty Sportowca
- „POZNAJ BARDZIEJ W PIGUŁCE – JEŹDZIECTWO” - Fundacja Sportu Pozytywnego
- JAK TWORZYĆ WARSZTATY I PRACOWAĆ Z GRUPĄ - Karty Sportowca
Umów wizytę
Wybierz termin i miejsce wizyty