wróć do listy
psychoterapeuta-Magdalena Hadaj

mgr Magdalena Hadaj

Psycholog

Konsultacja online

O mnie

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowe studia z zakresu pedagogiki również na UMCS. Pracowałam w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Prowadzę indywidualną terapię psychologiczną  w Stowarzyszeniu na rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży. 

Współpracuję z poradniami rodzinnymi oraz tymi których główną misją jest wspieranie rozwoju dzieci. Prowadzę konsultacje gabinetowe i konsultacje online.

Wspieram rodziny znajdujące się w obliczu kryzysu spowodowanego chorobą, rozwodem, rozłąką i innymi sytuacjami trudnymi. Pomagam rodzicom odszukać i zrozumieć przyczyny zachowania ich dzieci. Wspieram pary i rodziny w procesie rozwiązywania problemów. Udzielam wsparcia również kobietom w ciąży i w połogu.

W swojej czerpię z podejścia systemowego, rodzicielstwa bliskości, teorii przywiązania, teorii samoregulacji, teorii poliwagalnej. Podczas komunikacji z innymi korzystam z zasobów i narzędzi jakie daje Porozmienie bez Przemocy (NVC), którego twórcą jest dr Marshall B. Rosenberg. W pracy z dziećmi czerpię z podejścia, które nosi nazwę ,,rodzicielstwa przez zabawę” ( playful parenting). Terapia dzieci, którą prowadzę w dużej mierze opiera się na zabawie, która ma określony cel i działanie terapeutyczne. Jest to metoda pracy, która jest dużym wsparciem zwłaszcza dla młodszych dzieci.

Podstawą mojej pracy jest również wiedza związana z neuropsychologią i procesem rozwoju układu nerwowego.

W swojej pracy zawodowej działam w oparciu o aktualną wiedzę naukową. 

Prywatnie jestem żoną oraz mamą. Mieszkam i działam w Rzeszowie.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Integratywny
  • Systemowy
Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Rozwój osobisty

Praca na zasobach (mocnych stronach), poznawanie swoich ograniczeń, potrzeb czy pragnień; wydobywanie wewnętrznego potencjału. To także ćwiczenie umiejętności jak: wyrażanie potrzeb, asertywność, komunikacja bez przemocy.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś28.07
Jutro29.07
Fr30.07
Sa31.07