wróć do listy
psychoterapeuta-Magdalena Hypś

mgr Magdalena Hypś

Psycholog

Psycholog kliniczny

Konsultacja online

O mnie

Jestem psycholożką kliniczną i zdrowia. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim, a doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Młodzieży, w Centrum Leczenia Uzależnień, przewlekłych stanów kryzysowych oraz stresowych, w Środowiskowym Domu Samopomocy, jak i w przedszkolu, pracując z dziećmi ze spektrum autyzmu. Pasjonuje mnie człowiek jako połączenie ciała i umysłu, w ujęciu holistycznym. Obszary, w których pracuję to głównie: obniżenie nastroju, zaburzenia emocjonalne, depresja, stany lękowe, zaburzenia odżywiania i nadużywanie środków psychoaktywnych, problemy w relacjach, stres, trudności wychowawcze i szereg innych. Moją ogromną inspiracją jest psychosomatyka i praca z ciałem, dlatego zapraszam też do kontaktu osoby zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi, jak i zainteresowane poszerzaniem świadomości ciała, doświadczające chronicznego stresu i po przebytych traumach. Bliskie jest mi podejście psychologii humanistycznej i transpersonalnej, komunikacja bez przemocy NVC Marshalla Rosenberga. Do każdej osoby staram się podchodzić z szacunkiem i empatią, uwzględniając granice oraz historię danej jednostki. Udzielam pomocy psychologicznej i wsparcia, czerpię z technik relaksacyjnych, arteterapii, w diagnozie korzystam również z narzędzi projekcyjnych (rysunek rodziny, drzewa etc). Wspieram kompetencje rodzicielskie, jak i zajmuję się psychoedukacją oraz poradnictwem rodzinnym.

Na co dzień przyjmuję stacjonarnie w gabinecie Navis Clinic przy ulicy Nawrot 48 w Łodzi. Możliwość również wizyt on-line :)

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Integratywny
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Certyfikaty i szkolenia
  • Pierwszy stopień z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
  • Trening interpersonalny
  • Szkolenie w zakresie komunikacji alternatywnej

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09