wróć do listy
psychoterapeuta-Magdalena Rachubińska

mgr Magdalena Rachubińska

Psycholog

Psychoterapeuta

Psychodietetyk

Psychodramatysta

Psycholog kliniczny

Psychotraumatolog

Seksuolog

Konsultacja online

O mnie

Witam serdecznie,

Nazywam się Magdalena Rachubińska. Jestem psychologiem i psychoterapeutą integracyjnym a także specjalistą leczenia zaburzeń odżywiania.

Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną i zdrowia oraz studia pedagogiczne w zakresie resocjalizacji. Moja praca magisterska z psychologii dotyczyła relacji interpersonalnych w związkach miłosnych.
Skończyłam także 4-letnie szkolenie w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie, posiadającej rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jednak uważam, że najwięcej uczę się od swoich pacjentów.

Obecnie jestem w trakcie 2.5-letniego szkolenia z zakresu psychoterapii trudności seksualnych w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku oraz rocznego kursu seksuologicznego terapeuty ciała w Akademii Zdrowia Seksualnego. 

Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 16 roku życia. Ponadto konsultacjami psychologicznymi i interwencją w sytuacjach kryzysowych.

Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych oraz w pomocy ofiarom wykorzystania seksualnego w dzieciństwie.

Moim zadaniem jest pomoc w poprawie funkcjonowania, wsparcie pacjenta w dążeniu do poprawy swojej sytuacji życiowej, lepszego rozumienia siebie, a także odkryciu tego, co było dotąd nieznane.

Pracuję w nurcie integracyjnym, co pozwala mi łączyć różne techniki terapeutyczne. Podczas pracy upewniam się, iż niezwykle ważnym aspektem psychoterapii jest dostosowanie jej do potrzeb pacjenta, jego możliwości i problemów. Każdy jest odrębną jednostką, która ze względu na swoje przeżycia potrzebuje czegoś innego.

Wspieram swoich pacjentów w sytuacjach kryzysowych. Spotykam się również z przypadkami zaburzeń seksuologicznych, osobowości, odżywiania, nastroju i stanów lękowych.

Współpracuję z Łódzką Warsztatownią, gdzie prowadzę szkolenia i warsztaty rozwojowe dla studentów oraz absolwentów psychologii, pedagogiki i dietetyki. Szkolenia dla firm oferuję we współpracy z Centrum Medycznym Medicover.

Poprzednio współpracowałam z Centrum Psychologicznym Psychotesto jako trener. Na Uniwersytecie Łódzkim pełniłam funkcję wykładowcy-doktoranta, prowadząc zajęcia dydaktyczne z psychologii rodziny, wychowania i psychologii klinicznej.

Pracowałam stacjonarnie z młodzieżą w Centrum Kształcenia i Wychowania w Dobieszkowie, gdzie prowadziłam terapię indywidualną oraz konsultacje dla młodzieży i ich rodziców. Spotykałam się z różnymi problemami młodych ludzi, poczynając od bycia ofiarami przemocy przez uzależnienia do depresji, samookaleczeń i prób samobójczych.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas licznych staży i wolontariatów. Przez ponad rok pracowałam z osobami uzależnionymi od narkotyków w Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień (Stowarzyszenie MONAR) w Łodzi. Podjęłam się także praktyki z dorosłymi uzależnionymi od alkoholu w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Uzależnień w Łodzi. Przez długi czas zajmowałam się także dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w Szpitalach Psychiatrycznych, gdzie pacjenci zmagali się z różnymi trudnościami i zaburzeniami (ofiary molestowania/wykorzystania seksualnego, próby samobójcze, depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenia, otępienie, choroba Alzheimera, itp.). Ponadto praktykowałam również w Domu Dziecka nr 2 i Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 w Łodzi.


Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.


Zapraszam do spotkań w bezpiecznej atmosferze, która umożliwi uporać się z trudnościami.


Proszę o umawianie wizyt telefonicznie. Zawsze mam przy sobie kalendarz, więc wspólnie dobierzemy najszybszy i najlepszy termin.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Gestalt
  • Integratywny
Rodzaje terapii
  • Dla par
  • Grupowa
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet Łódzki
  • Profesjonalna Szkoła Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia
  • Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania

Galeria

Inne

Zdjęcie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07