wróć do listy
psychoterapeuta-Marta Piwowarczyk-Świgoń

mgr Marta Piwowarczyk-Świgoń

Psycholog

Psychoterapeuta

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Pomagam w rozwiązywaniu różnego rodzaju kryzysów i trudności emocjonalnych, indywidualnych, w relacjach, w parze i w rodzinie. Ukończyłam całościowy kurs psychoterapii rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Nieustannie podnoszę swoje umiejętności poprzez udział w szkoleniach i konferencjach, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w pracy w psychiatrycznych oddziałach dziennych w Polsce oraz z Wielkiej Brytanii a także w organizacji pozarządowej wspierającej dzieci i młodzież. W Ośrodku Psychoterapii Systemowej przyjmuję klientów od 2011 roku. Mam również wieloletnie doświadczenie pracy biegłego psychologa sądowego w sprawach karnych, cywilnych i rodzinnych, w tym w szczególności dotyczących sytuacji rozstania rodziców oraz sytuacji wykorzystania seksualnego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W swojej pracy kieruję się obowiązującymi w PTP standardami etyki. W psychoterapii uważam za bardzo ważne nawiązanie dobrej relacji, uważność i podążanie za pacjentem oraz towarzyszenie w odkrywaniu własnej siły i zasobów. W gabinecie staram się zapewnić warunki sprzyjające temu procesowi, czyli empatii, zaciekawienia, zaufania i szacunku. Jestem otwarta na współpracę niezależnie od płci, wieku, orientacji czy wyznania pacjenta. Poza psychoterapią bliskie są mi idee rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy. Prowadzę konsultacje oraz psychoterapię również w języku angielskim oraz hiszpańskim (Certificate of Proficiency in English, Certyfikat DELE Intermedio) Prywatnie jestem żoną, mamą i miłośniczką natury i tańca.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Integratywny
 • Psychodynamiczny
 • Systemowy
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Dla par
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Fundacja Rozwoju Terapii Rodzin "Na Szlaku", 5-letni akredytowany kurs psychoterapii (2010-2015)
 • Uniwersytet Jagieloński, Wydział Filozoficzny, Instytut Psychologii (mgr 2009)
Staże i praktyki
 • Zakład Terapii Rodzin i Psychosomatyki Collegium Medicum UJ (2017)
 • Zakład Psychoterapii SU w Krakowie - "Psychoterpia Praktyczna - kurs doskonalący" (2012)
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa (2014)
Certyfikaty i szkolenia
 • Szkoła Kosultacji dla Psychologów - Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów (2020)
 • Psychoterapia par w oparciu o teorię więzi (2020)
 • Studium opiniowania psycholgicznego w sprawach z działem dzieci - Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (2009)

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś24.07
Jutro25.07
Mo26.07
Tu27.07