wróć do listy
psychoterapeuta-Paula Wrześniewska

mgr Paula Wrześniewska

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Konsultacja online

O mnie

Ukończyłam studia psychologiczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aktualnie jestem w trakcie pięcioletniego kursu psychoterapii (kurs „Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin”, organizowanego przez Fundację Terapii Rodzin na Szlaku), przygotowującego do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w ramach stażów odbywanych w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki WL UJ CM oraz Ambulatorium Terapii Rodzin.

W swojej pracy koncentruję się głównie na podejściach systemowym oraz psychodynamicznym, starając się jednocześnie integrować inne podejścia celem poszerzenia perspektywy patrzenia na pacjenta i niesienia pomocy, dostosowanej do jego indywidualnych potrzeb. W procesie terapeutycznym dostrzegam potrzebę pracy z ciałem, ufam jego mądrości i postrzegam proces terapeutyczny jako drogę do integracji ciała i ducha. W kontekście pracy z rodzicami bliska jest mi filozofia „Rodzicielstwa Bliskości”. 

Zajmuję się prowadzeniem konsultacji dla rodziców dzieci od 6 do 18 roku życia, psychoterapią młodzieży począwszy od 11-12 r.ż., jak również psychoterapią osób dorosłych, w tym także par i rodzin. 

Moją pracę poddaję stałej superwizji. Od 2013 r. pracuję w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie zdobywam doświadczenie diagnostyczne oraz terapeutyczne w kontekście pracy z młodymi pacjentami i ich rodzicami. Współprowadzę grupowe zajęcia profilaktyczno-terapeutyczne dla dzieci z trudnościami emocjonalnymi.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Integratywny
 • Psychodynamiczny
 • Systemowy
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Dla par
 • Indywidualna
 • Rodzinna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Jagielloński (2012)
Doświadczenie
 • Pracownia Nad Sobą (od 2021 r.) - psychoterapeuta
 • Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Powiatu Krakowskiego (od 2013 r.) - psycholog
 • Centrum Wsparcia i Rozwoju Róża (od 2019 r.) - psychoterapeuta
Staże i praktyki
 • Zakład Terapii Rodzin i Psychosomatyki WL UJ CM (2012 r.)
 • Ambulatorium Terapii Rodzin (2012 r.)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś28.07
Jutro29.07
Fr30.07
Sa31.07