wróć do listy
psychoterapeuta-Wioletta Ilnicka

mgr Wioletta Ilnicka

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Konsultacja online

O mnie

Psycholog, Psychoterapeuta 

Jestem absolwentką SWPS - Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z II wydziałem zamiejscowym we Wrocławiu. 

Ukończyłam psychologię o specjalności klinicznej. Aktualnie realizuję specjalistyczny czteroletni kursu psychoterapii w nurcie psychodynamicznym w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne. 

Podejście psychodynamiczne, w rozumieniu którego pracuje, pozwala dotknąć emocjonalnej natury problemów, jednocześnie skupiając się na nieświadomych treściach co z szerszej perspektywy przynosi pogłębioną refleksję i wgląd w doświadczanie codzienności. W pracy z pacjentem wspieram procesy rozwojowe, pomagam w zrozumieniu problemów natury osobowościowej, towarzyszę w analizie i rozwiązywaniu kryzysów. Asystuje jednostkom wyrażającym problemy w poczuciu własnej osoby, cierpiącym również z powodu nawiązywania i bycia w konfliktowych relacjach międzyludzkich. 

Psychodynamiczne rozumienie człowieka pozwala na pracę i pomoc w zakresie zaburzeń zachowania, zaburzeń nastroju, zaburzeń nerwicowych oraz zaburzeń osobowości, a także zaburzeń rozwoju psychicznego i emocjonalnego. Wspomagam też osoby osadzone w dylematach i problemach osobistych, a także te, które szukają ścieżki własnego rozwoju. 

W ramach rozwoju osobistego ukończyłam szkolenie z terapii behawioralnej w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju i zachowania, a także terapii uzależnień tym samym podnosząc swoje kwalifikacje. Biorę udział w konferencjach naukowych i szeregu innych szkoleń dbając tym samym o miarodajny zasób wiedzy i celową umiejętność jej przekazywania. Nabyte doświadczenie zawodowe w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na oddziale dziennym ogólnopsychiatrycznym; w Fundacji Przyjazny Dom im.Stanisława Jabłonki we Wrocławiu; w Centrum Psychiatrii i Psychologii MariaMed w Lubinie; w Poradni Zdrowia Psychicznego EmPatio oraz Poradni Zdrowia Psychicznego Homine pozwala składać dotychczas zdobytą wiedzę i wykorzystywać ją zgodnie z etyką zawodową, a przede wszystkim w służbie pacjentowi. 

Mając na uwadze bezpieczeństwo i dobro pacjenta systematycznie poddaje swoją pracę superwizji.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Uniwersytet SWPS
  • Krakowskie Centrum Psychoterapii
Doświadczenie
  • Poradnia zdrowia psychicznego EmPATIO
  • Poradnia zdrowia psychicznego Homine
Staże i praktyki
  • Katedra Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego
  • Centrum Psychiatrii i Psychologii MariaMed
  • Fundacja Przyjazny Dom im.Stanisława Jabłonki

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07