wróć do listy
psychoterapeuta-Zuzanna Szpunar

mgr Zuzanna Szpunar

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Seksuolog

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutką. Pracuję w nurcie psychoanalitycznym z osobami dorosłymi oraz z młodzieżą od lat 16. Swoją pracę poddaję stałej superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. 
 

Wspieram osoby z różnego rodzaju trudnościami: dotyczącymi zarówno relacji, w tym rodzinnych i zawodowych, jak i myślenia o sobie i przeżywania siebie. Pracuję z osobami z zaburzeniami nerwicowymi, zaburzeniami osobowości i nastroju, zaburzeniami odżywiania oraz problemami związanymi z kryzysami życiowymi i rozwojowymi. Konsultuję także seksuologicznie osoby dorosłe doświadczające różnych trudności, m.in. kryzysu w związku, braku lub utraty potrzeb seksualnych, problemów z erekcją i ejakulacją, bólu podczas stosunku seksualnego, trudności w osiąganiu orgazmu, wykorzystania, przemocy seksualnej lub/i ich konsekwencji, problemów związanych z akceptacją własnej orientacji seksualnej. Udzielam również porad seksuologicznych rodzicom, którzy czują się zaniepokojeni lub niepewni względem przejawów seksualności swoich dzieci i chcieliby zdobyć wiedzę o tym, jak mogą je wspierać w rozwoju seksualnym.


To, co dla mnie jest szczególnie ważne w mojej pracy to staranie o to, by nie był mi obcy język, tzn. indywidualny sposób mówienia o własnych przeżyciach i swoim wnętrzu, osoby, która się do mnie zwraca. Uważam za istotną możliwość wchodzenia w dialog, przy równoczesnym uwzględnieniu technik i standardów etycznych pracy psychoanalitycznej.Terapia analityczna opiera się na założeniu, że niektóre przyczyny działań, myśli i odczuć mogą być niedostępne świadomości, lecz mimo to mają duży na nie wpływ.


Ukończyłam magisterskie studia psychologiczne o specjalności klinicznej oraz studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna. Obecnie odbywam całościowe szkolenie z psychoterapii psychoanalitycznej. 
Uczestniczę w konferencjach i szkoleniach związanych z tematyką  psychoterapii psychoanalitycznej oraz myślenia analitycznego i problematyki seksualności: terapii seksuologicznej, zdrowia seksualnego, zaburzeń i dysfunkcji seksualnych.
 

 Aktualnie pracuję również z grupami pacjentów na Dziennym Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Psychoanalityczny
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Doświadczenie
  • Centrum Zdrowia Psychicznego Optimmed/Gdańsk
  • Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze/Lublin
  • Ex Cordis Ośrodek Psychiatrii Środowiskowej i Psychoterapii/Lublin
  • In Corde Centrum Zdrowia Psychicznego dla Osób z Podwójną Diagnozą/Lublin
Staże i praktyki
  • Środowiskowy Dom Samopomocy "Serce"/Lublin
  • Ex Cordis Ośrodek Psychiatrii Środowiskowej i Psychoterapii/Lublin

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2
Zdjęcie-3
Zdjęcie-4

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
We28.07
Dziś29.07
Jutro30.07
Sa31.07