Przyjaciel powiedział mi, że zmieniłem się po hormonoterapii

Od jakiegos czasu zmagam sie z nowotworem przechodze hormonoterapie przyjaciel poradzil zebym poszukal sobie psychoterapeuty odnosnie naszej relacji podkreslil ze sie zmienilem i robie sie nieznosny..Skorzystalem z psychoterapeuty dal mi taka rade wiec mu serdecznie podziekowalem za rade a on wyslal mi serduszko emotion ..Co to moze znaczyc te serce czerwone ?Jestesmy Lgbt .Mezczyznami.

Anonimowo

2 tygodnie temu
Dominik Kupczyk

Czerwona emotka w kształcie serca często symbolizuje troskę, wsparcie, a także wyraz wdzięczności lub bliskości emocjonalnej. W kontekście, o którym Pan wspomina, może to po prostu oznaczać, że Pana przyjaciel chce wyrazić swoje wsparcie i pokazuje, że zależy mu na Panu. To jego sposób na okazanie, że cieszy się, iż skorzystał Pan z porady i pracuje nad sobą w tej trudnej sytuacji. W kontekście Waszej relacji, jeśli jest między Wami szczególna więź, może to być także subtelny sposób na wyrażenie, że jest dla Pana emocjonalnym wsparciem.

Warto wziąć pod uwagę, że symbole takie jak serduszko mogą mieć różne znaczenia w zależności od kontekstu, a tutaj wydaje się, że głównym celem było okazanie troski i bliskości. Jeśli czuje Pan, że potrzebuje większej jasności w Waszej relacji, warto otwarcie porozmawiać z przyjacielem na ten temat, aby upewnić się, co dokładnie miał na myśli.

2 tygodnie temu
Beata Matys Wasilewska

Dzień dobry

Emotikony służą wzmocnieniu przekazu jaki wysyłamy sobie w wiadomościach tekstowych. Czerwone serduszka najczęściej są wyrazem empatii, współodczuwania i troski jaką kierujemy do danej osoby. Mogą być wyrazem wyższych uczuć takich jak miłość czy sympatia. Jednakże w kontekście, który pan opisał prawdopodobnie miał być wyrazem radości tego, że przyjaciel mógł pana wesprzeć.

Warto by przyjrzał się pan swoim emocjom do przyjaciela i oczekiwaniom co do tej relacji. Korzystając ze wsparcia psychoterapeuty może pan ten wątek poruszyć na sesji. Pozwoli to panu swobodnie przyjrzeć się swoim emocjom i odczuciom jakie żywi pan do przyjaciela a następnie podjąć decyzję czy jest to temat do rozmowy z przyjacielem.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Matys Wasilewska

2 tygodnie temu
Edyta Kwiatkowska

Gratuluję podjęcia działania i decyzji aby skorzystać z pomocy psychoterapeuty w tak trudnym momencie swojego życia. Zmaganie się z chorobą, taką jak nowotwór, może mieć ogromny wpływ na Twoje samopoczucie, emocje i relacje z bliskimi. To naturalne, że w takich sytuacjach możemy się zmieniać, a nasi przyjaciele mogą to zauważać.

Odnosząc się do pytania o emotikonkę czerwone serce: myślę, że warto zapytać skoro ma Pan wątpliwości co do intencji. Warto pamiętać, że ta emotka jest używana w komunikacji nie tylko jako symbol miłości, ale też wsparcia lub ciepłych emocji. W kontekście Twojej relacji z przyjacielem, prawdopodobnie wyraża on w ten sposób swoją troskę i bliskość, zwłaszcza że jesteście dla siebie ważni. Może to być jego sposób na pokazanie, że mimo zmian, o których wspomniał, wciąż mu na Tobie zależy i chce być blisko Ciebie w tym trudnym czasie.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w tej relacji, rozmowa z psychoterapeutą może pomóc Ci w lepszym zrozumieniu swoich emocji i potrzeb, a także w budowaniu zdrowszej komunikacji z przyjacielem.

Służę pomocą,

Edyta Kwiatkowska

2 tygodnie temu
Katarzyna Kania-Bzdyl

Dzień dobry,

Czerwone serce, w kontekście komunikacji między użytkownikami, symbolizuje wsparcie, troskę, w niektórych sytuacjach ocieplenie wizerunku. Osoby pracujące w usługach np. styliści, fryzjerzy, kosmetyczki  bardzo często używają emotikona "serce", aby ów komunikacja przebiegała w atmosferze życzliwości np. przy ustalaniu terminu.

Proszę nie dopatrywać się w tym czegoś szczególnego ani dwuznacznego.

pozdrawiam,

Katarzyna Kania-Bzdyl

w zeszłym tygodniu