Findom - uzależnienie rujnujące mi życie
Karol samotny

Aleksandra Działo
Tutaj na stronie pozostaje Pan anonimowy. Chat GPT dobrze Panu podpowiedział - specjaliści psychologowie i psychiatrzy są zobowiązani do zachowania w tajemnicy powierzanych im informacji. Z tajemnicy zawodowej może ich zwolnić sąd (nakazem sądowym) w przypadku, kiedy zachodzi uzasadnione zagrożenie życia lub zdrowia pacjenta (np. groźba samobójcza) lub innych osób (np. pacjent grozi, że po rozmowie wyjdzie i kogoś skrzywdzi lub zabije). Wzywanie karetki lub policji działa na tej samej zasadzie. Po prostu jeśli występuje realne zagrożenie życia lub zdrowia pacjenta lub osób trzecich. Zamykanie w szpitalu psychiatrycznym wbrew woli też wymaga decyzji sądu.
Jeśli potrzebuje Pan porady, terapii lub innego rodzaju pomocy specjalisty, proszę się nie wahać po nią sięgnąć. Na terapii można wypracować wiele sposobów i narzędzi radzenia sobie z emocjami i zachowaniami, które sprawiają Panu na co dzień ból.
W tym co Pan pisze, odczytuję też obawę o to, czy specjalista, z którym będzie Pan pracował, zrozumie Pana mało "klasyczny" nałóg. Oczywiście, może się zdarzyć, że pierwszy terapeuta uzależnień, do którego Pan się uda nie będzie w stanie Panu pomóc we wszystkich aspektach, ale warto spróbować szukać pomocy. Specjaliści mają możliwość wesprzeć Pana również w poszukiwaniu odpowiedniej osoby, która mogłaby z Panem kompleksowo współpracować. Walka o własne zdrowie to ważna i dobra misja. Może Pan być dumny, że szuka wsparcia i pomocy.
Pozdrawiam, Aleksandra Działo

Michał Baczewski
cześć Karol,
Bardzo doceniam że anonimowo podzieliłeś się swoją historią, co do tego co określasz jako "uzależnienie" - wierzę że każdy i każda z nas (psychologów) będzie próbował_a Ci pomóc bez oceniania i szufladkowania. Czytając czuję że P mierzysz się z trudnością - bardzo sie cieszę ze próbujesz szukać wsparcia - i do tego chcę Cie zachęcić.
Pamiętaj że każdego i każdą z nas obowiązują kodeksy etyczne oraz przepisy prawa - a tam przepisy związane z tajemnicą zawodową i poufnością, możesz to rozwinąć na pierwszym spotkaniu
Samotność - nie jest łatwa, może wzbudzać wiele różnych myśli. Czytając mam wrażenie że szukasz kontaktu - to zupełnie normalne. Zachęcam do pogadania o tym ze specjalistą lub specjalistką - bez oceniania, w bezpiecznej dla Ciebie przestrzeni.
Proszę pamiętaj że w kryzysie ZAWSZE MOŻESZ SKORZYSTAĆ z BEZPŁATNEGO wsparcia pod poniższymi numerami tel:
Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym 800 702 222
Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych 116 123
Telefon zaufania dla mężczyzn 608 271 402 (Czynny we wtorki od 17:00 do 19:00 oraz czwartki od 19:00 do 21:00)
Telefon zaufania „Uzależniania behawioralne”801 889 880 (Czynny codziennie od 17:00 do 22:00)
Telefon Pogadania 800 012 005 (Czynny codziennie od 12:00 do 20:00)
Pod tymi numerami uzyskasz też informację o mozliwej pomocy, jeśli jestes zainteresowany - spokaniem ze specjalistą terapeutką lub terapeutą - możesz także tu wyszukać osobę i umówić się na konsultację.
3mam kciuki
Michał Baczewski, wPunkt Centrum Terapii i Rozwoju

Nadal nie znasz odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie?
Umów się na wizytę do jednego z naszych Specjalistów!
Dobierz psychologa