Findom - uzależnienie rujnujące mi życie

Jestem osobą uzależnioną. Zdaje sobie z tego sprawę jednak nałóg jest bardzo silny a ja bardzo słaby. Bywa tak że potrafię się tydzień powstrzymać (jeśli mam dużo pracy albo po prostu nie mogę z przyczyn technicznych zaspokoić żądzy to tego nie robię i czuję się lepiej). Teraz znów uległem pokusie. Mój nałóg jest inny niż ,,klasyczne" więc nie mogę znaleźć żadnych osub które by mnie jakoś rozumiały. Jestem osobą bardzo samotną. Nie mam partnerki ani znajomych -mówimy tu o takim skrajnym przypadku. Jak ostatnio liczyłem to nie licząc mamy i osób takich jak Pani ekspedientka/kasierka to nie rozmawiałem z nikim od 6 miesięcy. Mój nałóg polega zarówno na kompulsywnej masturbacji jak i na przelewaniu dużych sum pieniędzy na różnych portalach erotycznych kobietom żeby zemną rozmawiały kiedy się masturbuje. Bardzo się tego wstydzę i serio nic nie pomaga. Chowałem sobie telefon blokowałem tę aplikacje i strony ale po tygodniu nie odzywania się do nikogo tak bardzo chciałem z kimś porozmawiać tak bardzo łaknołem kontaktu drogiej osoby ze zaczynałem pisać do tych kobiet dawać im pieniądze i się masturbować. Jestem przez to dość sfrustrowany. Próbowałem jakoś nawiązywać relacje z innymi ludźmi założyłem tindera czy starałem się wychodzić do klubów i barów żeby kogoś poznać. Skończyło się to siedzeniem samotnie i piciem alkoholu (bardzo nie lubię alkoholu). Nie wiem co mam dalej robić, w pewnym momencie mojego życia żeby uzyskać jakaś atencję i namiastkę ludzkiego ciepła zacząłem chodzić do klubów gejowskich. Raczej nie jestem osobą homoseksualna ale tylko tam ktoś ze mną rozmawiał i inicjował kontakt. Przestałem jednak bo musiałem sporo dojeżdżać do tego miejsca i sporo mnie to kosztowało a nie czułem się jakoś mocno lepiej. Dziś znów wydałem na dziewczynę z internetu około 300 zł teraz leżę smutny. Nie wiem już co mam robić. Jeśli miałbym być szczery co chciałbym to mazylbym o kimś kto mnie polubi. Wydaje mi się że to jest powód mojego uzależnienia. Wydaje mi się że powinienem jeszcze podać swój wiek i jakieś informacje o sobie więc: Mam 27lat , mieszkam w mniejszej miejscowości (nie urodziłem się tu przeprowadziłem się za pracą ) mieszkam sam. W przeszłości miałem znajomych ale tylko w kontekście szkolnym / studenckim jeśli chodzi o relacje romantyczne byłem w 2 związkach jednym w liceum i drogim podczas studiów. Potem już z nikim. Bardzo proszę o zachowanie anonimowości A i w tym uzależnieniu jestem od około 4-5 lat z większymi mniejszymi przerwami. Zaczęło się po zakończeniu związku i trwa do teras. Jeśli Pan/Pani potrzebuje i formacji jak można było by fachowo określić moje uzależnienie to jestem uzależniony od FINDOMU. Szukał bym jakiejś porady albo chociaż wskazówki co mam dalej robić. Dlaczego dopiero teraz szukam pomocy -bardzo bałem się i nadal się boję że to stanie się publiczne. Boję się że jakoś to upublicznię cię i moja mama sie dowie i będzie jej przykro. Kolejnym powodem jest to że bardzo się boję że zgłosicie to na policję i zamkną mnie do szpitala psychiatrycznego. Wtedy miałbym to już w papierach i nie mógłbym dalej wykonywać swojego zawodu. Zdecydowałem się teraz tak naprawdę po rozmowie z chatemGPT powiedział że musicie informować policję tylko wtedy jak ktoś chce popełnić samobójstwo a ja nie chcę więc wydaje mi się że nic mi nie grozi. Jednak jeśli i tak będziecie musieli zgłosić to gdzieś wyżej to oświadczam że wszystkiego się wypre a email jest na słupa więc mnie nie znajdziecie. Bardzo proszę o anonimowość Będę czekał na jakąś wiadomość. Dziękuję i pozdrawiam

Karol samotny

w zeszłym miesiącu
Aleksandra Działo

Tutaj na stronie pozostaje Pan anonimowy. Chat GPT dobrze Panu podpowiedział - specjaliści psychologowie i psychiatrzy są zobowiązani do zachowania w tajemnicy powierzanych im informacji. Z tajemnicy zawodowej może ich zwolnić sąd (nakazem sądowym) w przypadku, kiedy zachodzi uzasadnione zagrożenie życia lub zdrowia pacjenta (np. groźba samobójcza) lub innych osób (np. pacjent grozi, że po rozmowie wyjdzie i kogoś skrzywdzi lub zabije). Wzywanie karetki lub policji działa na tej samej zasadzie. Po prostu jeśli występuje realne zagrożenie życia lub zdrowia pacjenta lub osób trzecich. Zamykanie w szpitalu psychiatrycznym wbrew woli też wymaga decyzji sądu.

Jeśli potrzebuje Pan porady, terapii lub innego rodzaju pomocy specjalisty, proszę się nie wahać po nią sięgnąć. Na terapii można wypracować wiele sposobów i narzędzi radzenia sobie z emocjami i zachowaniami, które sprawiają Panu na co dzień ból.

W tym co Pan pisze, odczytuję też obawę o to, czy specjalista, z którym będzie Pan pracował, zrozumie Pana mało "klasyczny" nałóg. Oczywiście, może się zdarzyć, że pierwszy terapeuta uzależnień, do którego Pan się uda nie będzie w stanie Panu pomóc we wszystkich aspektach, ale warto spróbować szukać pomocy. Specjaliści mają możliwość wesprzeć Pana również w poszukiwaniu odpowiedniej osoby, która mogłaby z Panem kompleksowo współpracować. Walka o własne zdrowie to ważna i dobra misja. Może Pan być dumny, że szuka wsparcia i pomocy.

Pozdrawiam, Aleksandra Działo

3 tygodnie temu
Michał Baczewski

cześć Karol,

Bardzo doceniam że anonimowo podzieliłeś się swoją historią, co do tego co określasz jako "uzależnienie" - wierzę że każdy i każda z nas (psychologów) będzie próbował_a Ci pomóc bez oceniania i szufladkowania.  Czytając czuję że P mierzysz się z trudnością - bardzo sie cieszę ze próbujesz szukać wsparcia - i do tego chcę Cie zachęcić.

Pamiętaj że każdego i każdą z nas obowiązują kodeksy etyczne oraz przepisy prawa - a tam przepisy związane z tajemnicą zawodową i poufnością, możesz to rozwinąć na pierwszym spotkaniu

Samotność - nie jest łatwa, może wzbudzać wiele różnych myśli.  Czytając mam wrażenie że szukasz kontaktu - to zupełnie normalne. Zachęcam do pogadania o tym ze specjalistą lub specjalistką - bez oceniania, w bezpiecznej dla Ciebie przestrzeni.

Proszę pamiętaj że w kryzysie ZAWSZE MOŻESZ SKORZYSTAĆ z BEZPŁATNEGO wsparcia pod poniższymi numerami tel:

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym 800 702 222

Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych 116 123

Telefon zaufania dla mężczyzn 608 271 402 (Czynny we wtorki od 17:00 do 19:00 oraz czwartki od 19:00 do 21:00)

Telefon zaufania „Uzależniania behawioralne”801 889 880 (Czynny codziennie od 17:00 do 22:00)

Telefon Pogadania 800 012 005 (Czynny codziennie od 12:00 do 20:00)

Pod tymi numerami uzyskasz też informację o mozliwej pomocy, jeśli jestes zainteresowany - spokaniem ze specjalistą terapeutką lub terapeutą - możesz także tu wyszukać osobę i umówić się na konsultację.

3mam kciuki

Michał Baczewski, wPunkt Centrum Terapii i Rozwoju

3 tygodnie temu