ADHD - myśli samobójcze, nie radzę sobie.

Witam, mam ADHD i nie mogę sobie poradzić z życiem, miewam myśli samobójcze oraz trudności w koncentracji. Poza tym jakiś czas temu stwierdzono u mnie zaburzenia osobowości oraz stany depresyjne. Potrzebuje pomocy psychologicznej, sęk w tym, że aktualnie straciłem pracę i nie mam żadnych pieniędzy. Nie ma dnia, żebym nie myślał o samobójstwie, poza tym wstydzę się tego. Proszę o pomoc, może znajdzie się jakiś samarytanin ? Pozdrawiam serdecznie, Paweł

Beznadziejny przypadek

3 dni temu
Katarzyna Pigulska

Panie Pawle, jeśli codziennie doświadcza Pan myśli samobójczych, to konieczne się wydaje zgłoszenie się po pomoc do najbliższego szpitala psychiatrycznego, można też wezwać karetkę pogotowia ratunkowego, aby Pana zawiozła. Myśli samobójcze to jest stan, w którym trzeba zareagować już teraz, nie warto czekać, co będzie dalej. W szpitalu otrzyma Pan leczenie farmakologiczne, które może pomóc w poradzeniu sobie z myślami samobójczymi oraz depresją. Dodatkowo w szpitalach są często psycholodzy, którzy mogą z Panem ustalić, jak może Pan szukać dalej pomocy po opuszczeniu szpitala (istnieją oddziały dzienne, psychoterapia na NFZ, ośrodki interwencji kryzysowej czy Punkty Zgłoszeniowo-Konsultacyjne przy Centrach Zdrowia Psychicznego, gdzie można otrzymać bezpłatną pomoc).

Jeśli na ten moment wezwanie pogotowia wydaje się zbyt trudne, warto skorzystać z telefonów zaufania. Osoby świadczące pomoc pod tymi numerami telefonów są przygotowane i przede wszystkim obeznane z tematem myśli samobójczych i nie będą próbować Pana zawstydzać z tego powodu. Taki telefon może pomóc w ustaleniu, jak może Pan poszukać dla siebie najlepszej pomocy. Lista telefonów poniżej:

https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony-antydepresyjne

To bardzo ważne, aby Pan nie zwlekał z pomocą dla siebie. Warto wykonać telefon już teraz, nie czekać na lepszy moment. Nie ma beznadziejnych przypadków. Życzę odwagi w zrobieniu tego kroku.

przedwczoraj
Angelika Majkowska

Witam,

Panie Pawle w przypadku nasilonych objawów depresji, w tym myśli samobójczych najlepiej, gdyby zgłosił się Pan na wizytę do lekarza psychiatry bądź do szpitala. W poszukiwaniu terapii warto zgłosić się do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych, która oferuje wizyty w ramach NFZ.  Proszę zadbać o siebie jak najszybciej, nie czekając na propozycję niskopłatnej czy nawet darmowej terapii.

Z wyrazami szacunku,

Angelika Majkowska

przedwczoraj
Dorota Figarska

Dzień dobry

Jeśli szuka Pan nieodpłatnej pomocy może pan skorzystać z jednej z tych dróg:

- bezpłatne konsultacje psychologiczne, np. na tutejszym portalu twójpsycholog

- szukanie terapii na NFZ - być może jest miejsce, gdzie terminy są nie tak odległe np. jakaś przychodnia, szpital neuropsychiatryczny

- darmowa pomoc psychologiczna w Pana miejscu zamieszkania, np. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

psycholog Dorota Figarska

przedwczoraj