wróć do listy
psychoterapeuta-Anna Choroszewicz

mgr Anna Choroszewicz

Psycholog

Psychoterapeuta

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Prowadzę poradnictwo psychologiczne i psychoterapię indywidualną w podejściu poznawczo-behawioralnym oraz terapii schematu. Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Doświadczenie zawodowe w zakresie psychoterapii zdobywałam m.in. w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii WIM, w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Bemowo, w Akademickim Ośrodku Psychoterapii, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz w poradniach zdrowia psychicznego w Warszawie i Szczecinie.

Prowadzę psychoterapię dla osób dorosłych oraz młodzieży, głównie w zakresie: zaburzeń lękowych, stresu adaptacyjnego i pourazowego, depresji, niskiej samooceny, trudności w relacjach, poczucia osamotnienia, kryzysów życiowych. Pracuję także z osobami korzystającymi z psychoterapii w celu lepszego poznania siebie i samorozwoju. W ramach swojej praktyki prowadzę również spotkania konsultacyjne i diagnostyczne.

Ukończyłam 4-letnie szkolenie z psychoterapii w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej przy Oxford Cognitive Therapy Centre. Stale poszerzam swoje umiejętności i wiedzę uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach poświęconych pomocy psychologicznej i psychoterapii. Przestrzegam zasad zawartych w kodeksie etycznym Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej i poddaję swoją pracę stałej superwizji.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Poznawczo-behawioralny
 • Terapia schematu
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Dla par
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Warszawski
 • Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej
Staże i praktyki
 • Poradnia Rodzinna Dzielnicy Bemowo
 • Akademicki Ośrodek Psychoterapii
 • Klinika Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii WIM
 • Szpital Wolski (Oddział psychiatryczny dzienny)
Certyfikaty i szkolenia
 • Szkolenie Terapii Poznawczo-Behawioralnej (2021)

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś28.07
Jutro29.07
Fr30.07
Sa31.07