wróć do listy
psychoterapeuta-Anna Lubańska

Anna Lubańska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Diagnosta psychologiczny

Neuropsycholog

Konsultacja online

O mnie

Nazywam się Anna Lubańska. Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam psychologię w specjalności psychologia kliniczna na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu. Szkolę się w zakresie psychoterapii podczas 4-letniego Studium Psychoterapii w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie. Obecnie jestem również w trakcie zaawansowanego 3-letniego szkolenia "Core Training" ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna). 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego w Wałbrzychu, W Specjalistycznym Szpitalu w Wałbrzychu, w oddziale psychiatrycznym oraz neurologicznym, Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Obornikach Śląskich, Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego we Wrocławiu, gdzie prowadziłam grupę wsparcia dla osób chorujących. Następnie na drodze mojego rozwoju zawodowego podjęłam decyzję o stworzeniu prywatnej praktyki i tak powstał Gabinet Psychoterapii oraz Diagnozy i Rehabilitacji Neuropsychologicznej.  Obecnie współpracuję również z Domem Pomocy Społecznej o profilu psychiatrycznym w Rościszowie oraz Ośrodkiem Rehabilitacji Neurologicznej w Polanicy Zdroju, gdzie prowadzę terapię indywidualną oraz grupową, a także zajmuję się diagnostyką neuropsychologiczną. 

Prowadzę psychoterapię indywidualną w nurcie integratywnym, łącząc przede wszystkim podejście Psychodynamiczne z wykorzystaniem technik ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna) oraz Poznawczo-Behawioralne.  Pracuję z osobami dorosłymi oraz z młodzieżą. Bardzo cenię sobie indywidualne podejście do pacjenta, zobaczenie spraw oczami osoby, która do mnie przychodzi. Lubię porównanie psychoterapii do procesu stopniowego włączania światła w ciemnym pokoju. To porównanie jest analogią istoty terapii czyli stopniowego budowania świadomości siebie oraz tego, co zakłóca kontakt ze światem, powoduje problemy w relacjach i jest źródłem cierpienia. 

Uczestniczę w wielu formach pracy własnej. Rozwijam swoje umiejętności terapeutyczne oraz pogłębiam wiedzę, by w sposób profesjonalny odpowiedzieć na potrzeby moich pacjentów. 

Pracuję zgodnie z kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji indywidualnej i grupowej.

 

 

 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Integratywny
  • Poznawczo-behawioralny
  • Psychodynamiczny
  • Terapia schematu
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Sa24.07
Dziś25.07
Jutro26.07
Tu27.07