wróć do listy
psychoterapeuta-Barbara Ostrowska

mgr Barbara Ostrowska

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Diagnosta psychologiczny

Psycholog kliniczny

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym oraz magistrem stosunków międzynarodowych.
I offer psychological support also for English-speaking foreigners.

Na co dzień pracuję w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. A. Piotrowskiego w Gnieźnie, współpracuje z Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu,  Poradnią Zdrowia Psychicznego NZOZ DIAMED w Gnieźnie oraz Regionalnym Centrum Zdrowia w Zbąszyniu.

Jestem w trakcie procesu certyfikacji psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz specjalizacji z psychologii klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB), Association for Contextual Behavioral Science (ACBS) oraz współzałożycielką i członkinią zarządu ACBS Polska. 

Ukończyłam 8-tygodniowy kurs MBSR (Minfullness-Based Stress Reduction), Mentoring uważności metodą MBSR i MBB (Mind-Body Bridging) oraz liczne szkolenia w terapii ACT i systemowej. Swoją wiedzę i umiejętności stale poszerzam poprzez udział w szkoleniach i konferencjach.

Swoją ofertę kieruję do osób będących w kryzysie, po leczeniu szpitalnym (w tym psychiatrycznym), będących przewlekle chorych, potrzebujących wsparcia psychologicznego, cierpiących z powodu lęków, depresji, obniżonego nastroju, przewlekłego stresu, mających trudności w relacjach z innymi, w pracy, w związku - a w szczególności w relacjach międzykulturowych. Ponadto, chcących poznać i lepiej zrozumieć siebie oraz lepiej radzić sobie z wyzwaniami codzienności. Oferuję również konsultacje kliniczne i diagnostykę (każde badanie testem psychologicznym poprzedzam konsultacją i pogłębionym wywiadem na pierwszym spotkaniu).

Cierpienie psychiczne trudno ująć w sztywne ramy, czasami trudno jest zwerbalizować co się dzieje a jedno co wiemy to to, że nie jesteśmy szczęśliwi dlatego pierwsze spotkanie ze mną ma charakter konsultacyjno-diagnostyczny, kiedy to pracujemy nad wyodrębnieniem obszarów do wspólnej pracy, nazywamy problemy i określamy cele terapii.

Poza pracą terapeutyczną prowadzę warsztaty psychoedukacyjne, szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, redukcji stresu oparte o techniki mindfulness, treningi kreatywności.

W swojej pracy wykorzystuję podejście poznawczo-behawioralne oraz czerpie z terapii III fali, głównie Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), uważności/mindfulness, czy terapii systemowej. Swoją praktykę poddaje regularnej superwizji i przestrzegam zasad kodeksu etycznego psychologa i psychoterapeuty PTTPB.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Poznawczo-behawioralny
 • Terapia schematu
Rodzaje terapii
 • Dla dzieci i młodzieży
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Traumy

Wywołane sytuacjami, które zagrażały zdrowiu lub życiu i wpłynęły na funkcjonowanie osoby np. gwałt, doświadczanie przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej, ekonomicznej), wypadek samochodowy, bycie świadkiem napadu, zbrodni, czyjejś śmierci.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet SWPS w Poznaniu (2017)
 • Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu (2012)
Staże i praktyki
 • Centrum Zdrowia Psychicznego HCP Szpitala im. Św. Jana Pawła II w Poznaniu
 • Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie
 • Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. Oskara Bielawskiego w Kościanie
 • Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu Oddział Diabetologii i Chorób Wewnętrznych
 • Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie w Poznaniu
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Tomyślu
Publikacje
 • Gostyńska, A., & Ostrowska, B. (2019). Diagnosing cognitive function disorders in elderly patients in general practice. Neuropsychiatria i Neuropsychologia/Neuropsychiatry and Neuropsychology, 13(3), 114-119.

Galeria

Gabinet

Zdjęcie-0

Specjalista/Specjalistka

Zdjęcie-0

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś17.09
Jutro18.09
Su19.09
Mo20.09