wróć do listy
psychoterapeuta-Dominika Pluskiewicz

mgr Dominika Pluskiewicz

Psycholog

Psychoterapeuta certyfikowany

O mnie

Jestem dyplomowanym psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą specjalizującym się w nurcie poznawczo – behawioralnym (CBT). 

Zajmuję się terapią osób dorosłych i młodzieży.

W pracy terapeutycznej wykorzystuję metody terapii poznawczo behawioralnej (cognitive–behavioral therapy – CBT) i w jej ramach także metody tzw. trzeciej fali: dialektyczną terapię behawioralną (DBT), terapię  akceptacji i zaangażowania (ACT) i Terapię Schematów.

Posiadam doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi z powodu:
- zaburzeń lękowych:
(lęk paniczny - napady paniki, fobie, lęk społeczny, lęk uogólniony, agorafobia, natręctwa (zaburzenie obsesyjno- kompulsyjne), lęk o zdrowie)
- depresji:
(obniżony nastrój, smutek, drażliwość, choroba afektywna dwubiegunowa)
- trudności adaptacyjnych:
(silny stres, poczucie nieradzenia sobie z bieżącymi trudnościami, nadmierne wymagania (perfekcjonizm), trudności z asertywnością i obniżona wiara w siebie)
- bezsenności
- trudności życiowych i strat


Doświadczenie z zakresu diagnostyki psychologicznej i psychoterapii zdobywałam m.in. podczas staży i praktyk w Centrach Badań Medyczno-Psychologicznych, w Oddziałach Dziennych i Zamkniętych Psychiatrycznych w Szpitalnej Opiece Zdrowotnej, a także w fundacji wspierającej onkologicznie chorych pacjentów i ich rodziny.

Ukończyłam czteroletnie certyfikowane szkolenie z terapii poznawczo - behawioralnej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikację poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych i szkoleniach dotyczących psychoterapii poznawczo-behawioralnej, diagnostyki psychologicznej, psychiatrii, farmakoterapii, zaburzeń lękowych, depresji, suicydologii i najnowszych metod terapeutycznych.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy


Swoją pracę poddaję superwizji.

Zapraszam do umówienia się na konsultację.

 

pokaż więcej

Specjalizacja

  • Poznawczo-behawioralny
  • Terapia schematu
Rodzaje terapii
  • Indywidualna
Obszary pomocy
  • Zaburzenia lękowe
  • Zaburzenia nastroju (afektywne)
  • Zaburzenia snu

Moje doświadczenie

Edukacja
  • PSYCHOLOGIA, SPECJALNOŚĆ KLINICZNA Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, oddział we Wrocławiu
  • CZTEROLETNIE CERTYFIKOWANE SZKOLENIE PODYPLOMOWE Z TERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ Uniwersytet SWPS, pod kierownictwem dr Ewy Pragłowskiej i dr Agnieszki Popiel
Certyfikaty i szkolenia
  • Certyfikat Terapeuty Poznawczo Behawioralnego nr 642

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Su13.06
Dziś14.06
Jutro15.06
We16.06