wróć do listy
psychoterapeuta-Joanna Kaminiak

mgr Joanna Kaminiak

Psycholog

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Diagnosta psychologiczny

O mnie

Jako psycholog i psychoterapeuta psychodynamiczny zajmuję się psychoterapią osób dorosłych, które doświadczają problemów w relacjach z innymi, zmagają się z brakiem satysfakcji z życia, brakiem poczucia własnej wartości oraz trudnościami emocjonalnymi, takimi jak depresja, lęki, napięcie, agresja.

 

Moim celem jest pomoc innym w odnalezieniu równowagi. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i ze zrozumieniem. Razem z nim szukam najlepszej drogi do rozwiązania problemu. Współpracę z pacjentem opieram na wzajemnym zaufaniu.

 

Jestem absolwentką psychologii oraz kognitywistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam czteroletnie szkolenie z psychoterapii rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

 

Doświadczenie kliniczne zdobyłam na stażu w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Kościanie Im. Oskara Bielawskiego , gdzie miałam okazję pracować z osobami z licznymi chorobami i zaburzeniami psychicznymi. 

Doświadczenie w prowadzeniu terapii oraz konsultacji psychologicznych zdobywałam w Centrum Medycznym Scanmed w Poznaniu oraz Klinice LMC w Poznaniu.

Pracowałam także z młodzieżą w Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym Dom Młodzieży  w Poznaniu, gdzie zajmowałam  się konsultacjami z dziećmi, młodzieżą, rodzinami i instytucjami, sporządzaniem diagnoz oraz opinii dla sądu.
Obecnie kontynuuje pracę z młodzieżą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu na stanowisku psychologa szkolnego. 

 

W swojej pracy kieruję się zasadami etycznymi zawartymi w Kodeksie Etyki Psychologa oraz w Kodeksie Etyki Psychoterapeuty Psychodynamicznego.

 

Jestem członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.


Nieustannie doskonalę warsztat swojej pracy uczęszczając na seminaria, konferencje naukowe oraz specjalistyczne kursy i szkolenia. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

pokaż więcej

Specjalizacja

 • Psychodynamiczny
Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu- psychologia
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu- kognitywistyka
 • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne- czteroletnie szkolenie z psychoterapii psychodynamicznej
Doświadczenie
 • Klinika LMC- psychoterapeuta
 • Centrum opiekuńczo-wychowawcze "Dom Młodzieży" w Poznaniu- psycholog
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu- psycholog szkolny
 • Centrum Medyczne Scanmed w Poznaniu- psycholog
Staże i praktyki
 • Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
 • Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny w Kościanie Im. Oskara Bielawskiego

Galeria

Inne

Zdjęcie-0
Zdjęcie-1
Zdjęcie-2
Zdjęcie-3

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
We28.07
Dziś29.07
Jutro30.07
Sa31.07