wróć do listy
psychoterapeuta-Joanna Stańczykowska-Gęsiak

mgr Joanna Stańczykowska-Gęsiak

Psycholog

Interwent kryzysowy

Diagnosta psychologiczny

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem. Ukończyłam 5-letnie studia na Uniwersytecie SWPS z tytułem magistra na kierunku psychologia. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w fundacjach, domach dziecka, poradni psychologiczno-psychiatrycznej. 
Wspieram osoby dorosłe doświadczające: 
- trudności w relacjach z innymi, 
- trudności w relacji w związku,
- trudności w radzeniu sobie z emocjami,
- trudności w komunikacji, 
- trudności adaptacyjnych (w przystosowaniu się do zmian)
oraz osoby odczuwające:
- obniżony nastrój,
- niskie poczucie własnej wartości,

 • - poczucie winy
  - poczucie braku sensu
  Pomagam wyjść z kryzysu osobistego, emocjonalnego lub zawodowego. Zależy mi na tym, aby pacjent w efekcie mógł uzyskać spokój i mógł żyć w zgodzie ze sobą i wyznawanymi przez siebie wartościami. Ale przede wszystkim by mógł znacznie poprawić jakość swojego życia i relacji z innymi.
  Z każdym pacjentem staram się zbudować szczerą, otwartą relację opartą na współpracy, empatii i zaufaniu, która ma  stanowić dla pacjenta bezpieczną bazę do eksploracji nowych umiejętności i wprowadzenia zmian w życie, zmian, które wyeliminują trudność, z którą do mnie się zgłasza. Jedynie relacja pełna szacunku, zrozumienia i akceptacji może stworzyć warunki do komfortowej pracy nad sobą, osiągnięcia lepszej wersji siebie, uwolnienia się od doskwierających trudności czy wspólnego znajdowania rozwiązań co w konsekwencji ma ogromy wpływ na polepszenie dobrostanu pacjenta.  
  W swojej pracy przestrzegam zasad etycznych zawodu psychologa, oznacza to m.in., że obowiązuje mnie tajemnica zawodowa.
  Udzielam także wsparcia psychologicznego osobom odczuwającym zaburzenia lękowe spowodowane  pandemią Covid-19.
  Zapraszam na konsultacje psychologiczne stacjonarnie lub online.
pokaż więcej

Specjalizacja

Rodzaje terapii
 • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Moje doświadczenie

Edukacja
 • Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS - Psychologia

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś28.07
Jutro29.07
Fr30.07
Sa31.07