wróć do listy
psychoterapeuta-Magdalena Bodzoń

mgr Magdalena Bodzoń

Psycholog

Psycholog dzieci i młodzieży

Konsultacja online

O mnie

Jestem psychologiem, socjoterapeutą, certyfikowanym realizatorem „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”. Ukończyłam I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Pracuję z dorosłymi i młodzieżą z doświadczeniem przemocy, trudności w relacjach, silnych emocji, stresu, będących w sytuacji kryzysu. W pracy terapeutycznej bliskie mi są założenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR, ang. Solution Focused Brief Therapy SFBT), w której istotne jest tworzenie rozwiązań a nie skupianie się na naturze i przyczynach problemu. Pomocne w procesie terapii jest wydobywanie zasobów Klienta, jego potrzeb i możliwości, przyglądanie się temu co już działa. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Stowarzyszeniu na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” jako konsultant Pogotowia „Niebieska Linia” i w świetlicy socjoterapeutycznej prowadzonej przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Obecnie pracuję w Ośrodku Psychoterapii i Wsparcia Rodzin Plaster Miodu gdzie prowadzę konsultacje indywidualne dla dorosłych i młodzieży, a także warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Biorę również udział w interwizjach Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Stale rozwijam swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Prywatnie jestem mamą trójki wspaniałych dzieci.
pokaż więcej

Specjalizacja

  • TSR
Rodzaje terapii
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Indywidualna
Obszary pomocy

Zaburzenia nastroju (afektywne)

Obniżenie nastroju lub występujące „huśtawki” nastroju, uczucie pustki, utrata sensu, brak zainteresowania dotychczasowym hobby, krytyczne myśli. Na przykład: depresja, depresja poporodowa, depresja wieku podeszłego, depresja psychotyczna, depresja maskowana, depresja sezonowa, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia.

Zaburzenia lękowe

Poczucie strachu (wywołanego sytuacją) lub lęku (wywołanego sytuacją doświadczoną i odległą), stan poczucia zagrożenia, objawy na poziomie fizjologicznym jak: przyspieszone bicie serca, potliwość ciała czy drżenie. Na przykład: zespół lęku panicznego, lęk uogólniony, agorafobia, fobia społeczna, lęk separacyjny.

Kryzysy

W obszarze: zdobywania autonomii, tworzeniu swojej tożsamości, budowaniu intymności, bliskich relacji, małżeństwa, ciąży czy pracy. Kryzys może być też związany z katastrofami środowiskowymi, chorobami, pandemią, emigracją.

Umów wizytę

Wybierz termin i miejsce wizyty

Miejsce wizyty
Pokaż na mapie
Typ wizyty*
Data wizyty
Dziś24.07
Jutro25.07
Mo26.07
Tu27.07